Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Budynek szkoły

Erasmus plus Dwójka

Opublikowano: 27-09-2019
Drugi tydzień października – złota polska jesień, piękno Dolnego Śląska, gościnność społeczności Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach i hymn Unii Europejskiej odśpiewany w językach Gości z Francji, Niemiec, Bułgarii i Finlandii oraz po polsku.

W dniach od szóstego do dwunastego października Uczniowie z czterech zaprzyjaźnionych szkół, z którymi realizujemy międzynarodowy projekt: Erasmus + „Song of Joy”, zamieszkają w naszych domach, będą się uczyć w naszej Szkole, poznają nasze miasto, zwyczaje, kulturę. Pochwalimy się Im Wrocławiem – Europejską Stolicą Kultury 2016 i Książem. Z Przyjaciółmi będziemy wspólnie jadać śniadania, rodzinne obiady i uroczyste kolacje. Osiągnięcia „Dwójki” podziwiać będą Nauczyciele towarzyszący młodzieży z zagranicy – na pewno zainteresuje Ich niejeden pomysł na zdobywanie wiedzy (jak i wśród nas krążą opowieści o tym, co najlepsze w szkołach Partnerów, u których gościliśmy w zeszłym roku szkolnym).

Najlepsza nauka to ta wynikająca z zabawy, dlatego zaplanowaliśmy Festiwal Nauki; zdobytą wiedzę ugruntują liczne wycieczki, zajęcia taneczne, sportowe i warsztatowe (przedmiotowe i artystyczne).

Podzielimy się tym, co najlepsze, najmądrzejsze, najsmaczniejsze w Świebodzicach – nasza mała ojczyzna w szczególny sposób da świadectwo polskości.

Piątek będzie szczególnie uroczysty, bo po rzetelnych przygotowaniach zespół projektu Erasmus + wystąpi z Koncertem Finałowym. Pożegnamy Gości polską ucztą – kolacją złożoną z dań narodowych. Noc z piątku na sobotę będzie czasem pożegnania październikowej przygody. Przyjaciele odjadą do swoich domów, by opowiedzieć o Świebodzicach i Szkole nr 2.

 

Logo - PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA N z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania W ŚWIEBODZICACH          PUBLICZNA SZKOŁA 2 Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w ŚWIEBODZICACH

Baner Song of Joy 2020 new rhythm

Szkoła

 

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 3231

Powrót