Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Szkoła Podstawowa Integracyjna w programie Pingpongowe Marzenia z PSE

Opublikowano: 27-09-2019
Szanowni Mieszkańcy z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa Integracyjna im. Henryka Sienkiewicza w Świebodzicach, dołączyła do ogólnopolskiego programu Pingpongowe Marzenia z PSE.


Realizowany od maja 2018 roku projekt szkoleniowy skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu wspieranie ich rozwoju sportowego w ramach bezpłatnych, pozalekcyjnych zajęć tenisa stołowego. W przyszłości zwiększy to potencjał medalowy zawodników reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Treningi prowadzą wykwalifikowani trenerzy, szkoleni przez Jerzego Grycana, autora "Narodowego Programu Tenisa Stołowego", byłego trenera kadr narodowych Polski i Australii.

W tegorocznym szkoleniu, które odbyło się w dniach 9 - 12 września 2019 roku w Zielonej Górze i Warszawie, wziął udział nauczyciel wf-u ze świebodzickiej placówki. Od rozpoczęcia programu Pingpongowe Marzenia z PSE przeprowadzono już ok. 20.000 godzin zajęć, przeszkolono 98 trenerów, a na potrzeby realizacji treningów przekazano klubom 40 stołów do tenisa stołowego, 160 płotów wygradzających pola gry oraz 1080 piłeczek. Partnerem programu prowadzonego z udziałem Ministerstwa Sportu i Turystyki są Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego: www.pzts.pl 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 663

Powrót