Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba” | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu uczestnicy marszu, tłum ludzi, dwie osoby niosące baner z napisem Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”

Świebodzicki Dzień Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”

Opublikowano: 30-09-2019
26 września, odbyła się III edycja Świebodzickiego Dnia Akceptacji i Zrozumienia „Pod Wspólnym Dachem Nieba”, którego organizatorem i pomysłodawcą jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach oraz Stowarzyszenie Wypożyczalnia „Centrum”.

Do uczestnictwa zostały zaproszone wszystkie placówki i instytucje, zajmujące się osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, jak również uczniowie i przedszkolaki ze świebodzickich szkół.

Tegoroczna impreza rozpoczęła się przemarszami zakończonymi przy Ratuszu. Dzieci idąc w kolorowym pochodzie zbierały po drodze puzzle, które miały się ułożyć w całość u celu. Ostatni kawałek wręczył osobiście zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec. Na wszystkich ułożonych puzzlach ukazały się jasne przesłania, między innymi: NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ = NORMALNOŚĆ. Następnie uczestnicy zostali uroczyście przywitani przez zastępcę burmistrza. W happeningu udział wzięli także: dyrektor wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Świdnicy Grzegorz Stawarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Urszula Kruczek, przedstawiciel Zarządu Starostwa Powiatowego w Świdnicy Alicja Synowska. Goście w przemówieniu podkreślili, że niepełnosprawni mają prawo do normalnego życia, są ważną częścią naszej społeczności i aktywnie uczestniczą w życiu miasta. Wśród zgromadzonych wyczuwało się dobrą energię, zrozumienie i radość. Imprezę prowadziła charyzmatycznie Małgorzata Nosal. Po części oficjalnej kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta do Szkoły Podstawowej nr 3. Na miejscu na wszystkich uczestników czekał poczęstunek oraz mnóstwo gier i zabaw m.in.: rzut do tarczy, trafianie piłką do bramki, przeciąganie liny, malowanie twarzy itp. Nie zabrakło również występów artystycznych, których zwieńczeniem było wystąpienie Asi Siwarskiej.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1650

Powrót