Wernisaż wystawy Portrety Pełcznicy | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wernisaż wystawy Portrety Pełcznicy

Opublikowano: 30-09-2019
W dniu 27 września (piątek) w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy "Portrety Pełcznicy", będący finałem projektu Olgi Oskierko. Inicjatywa ma na celu ukazanie niezwykłych historii 14 zwykłych mieszkańców Pełcznicy.

Podczas spotkań odbywających się latem bieżącego roku, Seniorzy opowiedzieli autorce, m.in. jak trafili do Świebodzic, jak wyglądało ich życie oraz jakie mają potrzeby, marzenia i co chcieliby przekazać młodemu pokoleniu. Artystyczne portrety uczestników wykonała Agnieszka Kowalska. Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród licznie przybyłych mieszkańców. Duże zainteresowanie wzbudziły wykłady prof. dr hab. Marii Straś-Romanowskiej pt. "Stary człowiek w świecie kultury młodości" i dr Bogny Bartosz "Srebrne Tsunami czyli dlaczego seniorzy powinni być obecni w naszym życiu?". W wernisażu uczestniczył zastępca burmistrza miasta Mariusz Szafraniec, który podziękował Oldze Oskierko za piękną inicjatywę i w kilku słowach opowiedział jak jego rodzina trafiła na Pełcznicę. Na miejscu obecni byli również: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Kościukiewicz oraz odpowiadający za opracowanie graficzne portretów radny Rady Miejskiej i pracownik MDK Sebastian Biały.

Ciekawego pomysłu autorce gratulowały także: reprezentująca Uniwersytet Trzeciego Wieku Janina Dubrownik oraz przewodnicząca Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Jadwiga Pichurska. Wszyscy goście wyrazili nadzieję, że podobnych wydarzeń będzie w Świebodzicach organizowanych więcej.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1135

Powrót