NAŁOGI - droga donikąd | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu zdjęcie grupowe osób uczestniczących w spotkaniu

NAŁOGI - droga donikąd

Opublikowano: 23-10-2019
21 października w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie słowno-muzyczne pn. „NAŁOGI – droga donikąd”, w dwóch odsłonach. Przed południem w wydarzeniu uczestniczyli bardzo licznie uczniowie ze szkół podstawowych wraz z nauczycielami oraz mieszkańcy.

Impreza miała ma na celu propagowanie profilaktyki wśród młodzieży. Zaproszonym gościem był drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem, Jacek Dewódzki, który w dość żartobliwy i prosty sposób opowiadał historię różnych ludzi, którzy w swoim życiu zbłądzili i zostali wciągnięci w nałóg.

Mówił o uzależnieniach, z którymi ludzie na co dzień mają do czynienia, a także o konsekwencjach, jakie mogą nas spotkać w przyszłym czasie, gdy nie będziemy dbać o siebie, swoje zdrowie. Pan Jacek, podając konkretne przykłady znanych osób, starał się udowodnić młodym osobom, że nie jest warte to, co ktoś posiada i jak bardzo jest majętny, lecz co ma w sercu, a przede wszystkim w głowie.

Podkreślał, że ważne w życiu jest to, aby nie zostać samotnym i nie izolować się od innych, stawiając na pierwszym miejscu alkohol, narkotyki czy chociażby telefon. Przedmioty i używki są bezwartościowe i nie wniosą do naszego życia nic pozytywnego wręcz przeciwnie. Opowieści wokalisty były przerywane utworami zagranymi przez grupę Jacek Dewódzki Band, które niosły ze sobą ciekawy przekaz. Dzięki formie przekazu młodzieży łatwiej było zrozumieć istotę nałogu.

W drugim, wieczornym spotkaniu uczestniczył burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, radny Rady Miejskiej Krystian Wołoszyn, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach Dorota Ciołek, a także młodzież i osoby zainteresowane wykładem oraz oprawą muzyczną wydarzenia.

Organizatorem wydarzenia był Miejski Dom Kultury oraz Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2023

Powrót