Wspaniała akcja charytatywna | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z imprezy

Wspaniała akcja charytatywna

Opublikowano: 24-10-2019
W dniu 20 października w Hali OSiR odbyła się zbiórka charytatywna dla młodych mieszkańców naszego miasta Bianki Karbowskiej i Macieja Lachnika, którzy zmagają się z chorobą nowotworową.

Organizatorem akcji była Anna Nowak, a osobami wspierającymi wydarzenie Agnieszka Grodowska-Jachym, Agnieszka Andruszków, Katarzyna Łysoń, a także uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach. Ponadto do akcji włączyło się wiele osób i organizacji: mieszkańcy, rodzina, przyjaciele, znajomi. Osoby o wielkich sercach przekazały wiele przedmiotów, upominków, voucherów na licytację.

Akcję charytatywną otworzył burmistrz miasta Paweł Ozga, który pogratulował organizatorom pięknej inicjatywy, a także podziękował wszystkim za uczestnictwo w akcji. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. radni Rady Miejskiej, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak, dyrektor SP nr 2 Teresa Walczak-Jusiel, zastępca dyrektora SP nr 2 Renata Kaczmarek, prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Mariusz Gawlik, dyrektor Przedszkola nr 2 Alicja Mokrzyńska, dyrektor Przedszkola nr 3 Beata Gil.

Grupy przedszkolne, szkolne, formacje sportowe i taneczne, a także harcerze przygotowali wspaniały program artystyczny, który umilił czas wszystkim uczestnikom. Odbyły się także koncerty zespołów.
W kąciku kulinarnym można było spróbować pysznych wypieków, dostarczonych przez świebodziczan. Dodatkową atrakcją była możliwość przejażdżki na motorach. Całą imprezę prowadzili przyjaciele Maćka: Wiktoria Jankowska i Jakub Nowak. Puszki wypełniały się z minuty na minutę coraz bardziej, a liczba osób chętnych do pomagania ciągle wzrastała.

Ostatecznie dla Bianki Karbowskiej została uzbierana kwota w wysokości
16 373,18 zł, a dla Macieje Lachnika 27 934,34 zł

Wszystkim, którzy dołączyli się do akcji i wspomogli leczenie dwójki młodych osób, serdecznie dziękujemy.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2407

Powrót