Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać grupę ludzi, wśród których stoi burmistrz miasta Świebodzice.

W naszym mieście powstanie inkubator przedsiębiorczości

Opublikowano: 25-10-2019
Już za dwa lata w Świebodzicach powstanie inkubator przedsiębiorczości, inwestycja ma opiewać na kwotę siedemnastu milionów złotych. Wiosną 2020 roku ruszy budowa nowoczesnej hali pod wynajem. Około 4 tysiące m 2 na hale i magazyny oraz 1,5 tysiąca m 2 na biura, to przestrzeń dla przedsiębiorców.

Foto. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" 

 

Inkubator przedsiębiorczości zostanie wybudowany przez Invest-Park Development, której prezesem jest Paweł Kurtasz.- spółkę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zarządzanej przez prezesa Piotra Sosińskiego oraz wiceprezesa Kamila Krzysztofa Zielińskiego.

Inkubator przedsiębiorczości będzie inwestycją ukierunkowaną na potrzeby początkujących przedsiębiorców, usytuowane będą tam będą m.in. biura pod wynajem, usługi, produkcję. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb malej firmy, która w przyszłości się rozwinie i będzie potrzebowała większej przestrzeń do swej działalności.

Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga podkreśla jak ważna to będzie inwestycja, która pomoże przyciągnąć przedsiębiorców. Bardzo istotna jest, lokalizacja inwestycji, bliskość Lotniska Sportowo-Dyspozycyjnego, które stanowi ważny punkt na mapie Gminy Świebodzice i będzie istotnym elementem infrastruktury biznesowej.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2864

Powrót