Chwila dla Ciebie | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie z uroczystości, jedna osoba przemawia, trzy obok siedzą za stołem.

Chwila dla Ciebie

Opublikowano: 28-10-2019
W dniu 26 października (sobota) w Miejskim Domu Kultury odbyła się akcja profilaktyki raka piersi pn. Nasze Zdrowie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w Świebodzicach, ponieważ temat zdrowia i działań profilaktycznych jest dla miasta priorytetem.

W wydarzeniu uczestniczył: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula oraz dyrektor wydziału Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Świdnicy Agata Steczko-Szymańska. Panie powitały serdecznie uczestników akcji, jednocześnie zachęcając do dbania o swoje zdrowie. Podkreślały jak ważna jest profilaktyka w naszym codziennym życiu. W akcji uczestniczył także wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak oraz kierownik wydziału Promocji, Pozyskiwania Środków Finansowych i Strategii Grażyna Sikorska.

Tego dnia uczestniczki wysłuchały m.in.: porad brafitterki, która doradziła Paniom jak dobrze dobrać bieliznę. Ponadto swoim doświadczeniem podzieliły się świdnickie Amazonki, które instruowały kobiety, jak prawidłowo badać piersi, by ustrzec się przed chorobą nowotworową. W akcji wzięły udział także doświadczone fizjoterapeutki, które wykonywały masaż limfatyczny, manualny oraz drenażowy. Bardzo dobrym uzupełnieniem akcji były: porady dietetyczki, która wskazywała, jak dobrze się odżywiać, aby nie zachorować, a także kącik piękności, w którym Panie mogły dowiedzieć się jak wykonać profesjonalny makijaż. Wydarzeniu towarzyszyła przyjemna oprawa muzyczna - kilka utworów zaśpiewała utalentowana, młoda świebodziczanka Klaudia Wysoczańska. Tego dnia w sali Miejskiego Domu Kultury były wyeksponowane prace uczestników sekcji plastycznej MDK oraz obrazy przedstawiające kobiece twarze, których autorką jest Wioletta Rybarczyk. Wśród zgromadzonych wylosowano nagrody-niespodzianki.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Miasto Świebodzice, Miejski Dom Kultury oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Dziękujemy za okazane wsparcie Starostwu Powiatowemu w Świdnicy - Wydziałowi Zdrowia.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 3128

Powrót