Kolejne zadania w ramach projektu Tereny zielone zostały zakończone | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Kolaż Czterech zdjęć terenów zielonych

Kolejne zadania w ramach projektu Tereny zielone zostały zakończone

Opublikowano: 06-11-2019
Od stycznia 2018 r. Gmina Świebodzice realizuje projekt unijny z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców". W ramach ww. projektu Gmina realizuje dwanaście inwestycji na terenie miasta.

Obecnie zakończyły się prace na boisku sportowym w Cierniach. Prace objęły regenerację murawy istniejącego boiska sportowego, wprowadzenie stref tematycznych roślinności, nasadzenia drzew o wysokich wartościach biocenotycznych oraz montaż bramek piłkochwytów i trybuny. Koszt realizacji projektu: 212 738,01 zł

Drugą zakończoną w bieżącym roku inwestycją jest skwer przy ul. Świdnickiej - Koszt wykonania: 92 107,06 zł. W przyszłości planowane jest wzbogacenie zieleni o nowe nasadzenia, montaż ławek i kosza.
Pozostałe zadania ujęte w projekcie są w trakcie realizacji, m.in.: Skwer Śnieżka - oświetlony teren wypoczynkowy ze ścieżkami, ławkami, trawnikami, różnorodnymi nasadzeniami w tym trejażami z roślinami pnącymi oraz trasa spacerowa wzdłuż rzeki Pełcznicy z budowanym obecnie placem zabaw dla najmłodszych.

 

Logotypy Unijne

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2447

Powrót