Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

MIASTO ŚWIEBODZICE ORAZ MIEJSKI DOM KULTURY ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 12:00 RYNEK 13:00 ul. Plac Kościelny 2 przed Ratuszem - MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNE w Kościele pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach - UROCZYSTOŚCI PATRI

Święto Niepodległości w Świebodzicach

Opublikowano: 08-11-2019
Szanowni Mieszkańcy serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości. W poniedziałek 11 listopada o godzinie 12:00 przed ratuszem rozpoczną się impresje historyczne A Polskość jest w nas, a serce wciąż bije dla Niepodległej.

Bądź łaskaw być z nami! Po nich nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. W ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu" w Świebodzicach zostanie uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. W zeszłorocznej edycji wydarzenia, zainicjowanego przez Biuro Programu "Niepodległa", wzięło udział blisko 1000 instytucji, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Następnie uczestnicy spotkania przejdą w uroczystym przemarszu do kościoła pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, gdzie odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę, a po niej uroczystości patriotyczne pod płytą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po południu, o godzinie 17:00, zapraszamy Państwa do Miejskiego Domu Kultury na uroczystą wieczornicę, prowadzoną przez harcerzy ze świebodzickiego szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka.

MIASTO ŚWIEBODZICE ORAZ MIEJSKI DOM KULTURY ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 12:00 RYNEK 13:00 ul. Plac Kościelny 2 przed Ratuszem - MSZA ŚWIĘTA ZA OJCZYZNE w Kościele pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach - UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE POD PŁYTĄ UPAMIĘTNIAJĄCĄ MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO - IMPRESJE HISTORYCZNE A Polskość jest w nas, a serce wciąż bije dla Niepodległej. Bądź łaskaw być z nami! 17:00 Miejski Dom Kultury -WZNIESIENIE FLAGI NA MASZT WRAZ Z UROCZYSTYM ODŚPIEWANIEM HYMNU ul. Wolności 13 -ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH - WIECZORNICAZ okazji Święta Niepodległości śpiewanie pieśni patriotycznych z harcerzami ze Szczepu IMAGO -UROCZYSTY PRZEMARSZ Z RYNKU NA PLAC KOŚCIELNY

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 2076

Powrót