Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Święto Niepodległości w Świebodzicach

Opublikowano: 08-11-2019
Szanowni Mieszkańcy serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości. W poniedziałek 11 listopada o godzinie 12:00 przed ratuszem rozpoczną się impresje historyczne A Polskość jest w nas, a serce wciąż bije dla Niepodległej.

Bądź łaskaw być z nami! Po nich nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt. W ramach ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu" w Świebodzicach zostanie uroczyście odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. W zeszłorocznej edycji wydarzenia, zainicjowanego przez Biuro Programu "Niepodległa", wzięło udział blisko 1000 instytucji, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Następnie uczestnicy spotkania przejdą w uroczystym przemarszu do kościoła pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, gdzie odbędzie się Msza Św. za Ojczyznę, a po niej uroczystości patriotyczne pod płytą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po południu, o godzinie 17:00, zapraszamy Państwa do Miejskiego Domu Kultury na uroczystą wieczornicę, prowadzoną przez harcerzy ze świebodzickiego szczepu IMAGO im. Batalionu Zośka.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 1365

Powrót