Pożar budynku przy ul. Jeleniogórskiej 18 | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu kamienica

Pożar budynku przy ul. Jeleniogórskiej 18

Opublikowano: 19-11-2019
Ubiegłej nocy, tj. 19 listopada (wtorek), około godz. 3:00 wybuchł pożar na poddaszu kamienicy, przy ul. Jeleniogórskiej 18 w Świebodzicach. O godzinie 3:15 zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do Straży Pożarnej, która wysłała na miejsce dziesięć jednostek ze Świebodzic, Świdnicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z okolicznych gmin.

W wyniku spalenia zniszczeniu uległ strych oraz mieszkania zostały zalane wodą. Żaden z mieszkańców tego budynku nie odniósł obrażeń. W sumie w budynku zamieszkiwało 7 rodzin, ósme mieszkanie nie było zamieszkiwane. Na miejsce zdarzenia przed godz. 5:00 przyjechał burmistrz miasta Paweł Ozga, była także policja, straż miejska, kierownicy jednostek i wydziałów, którzy zaangażowani są w pomoc.

Straż Pożarna ewakuowała 37 osób z palącej się kamienicy oraz dwóch sąsiednich. Po zakończeniu akcji gaśniczej mieszkańcy z sąsiednich bloków, nieobjętych pożarem powrócili do swoich mieszkań, a osoby poszkodowane z kamienicy przy ul. Jeleniogórskiej 18 udały się do swoich rodzin, znajomych i przyjaciół. Burmistrz miasta Paweł Ozga zaproponował wszystkim rodzinom noclegi w hotelu, z propozycji skorzystały dwie rodziny.

O godz. 10:00 w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie z poszkodowanymi rodzinami, w którym uczestniczyli: burmistrz miasta Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, kierownicy wydziałów, a także zarządca budynku firma Prefekt.

Burmistrz miasta Paweł Ozga poinformował poszkodowanych o pomocy, która zostanie im bezzwłocznie udzielona. Jest to pomoc finansowa, a także cieple posiłki. Rodziny zostały poinformowane także o możliwości skorzystania z zasiłków pomocowych przyznawanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Do chwili obecnej nie ustalono przyczyny pożaru. Zarządca obiektu po dokonaniu oględzin przez Prokuratora, biegłych z zakresu pożarnictwa oraz nadzór budowlany niezwłocznie przystąpi do jego remontu. Gmina Świebodzice uruchomi konto dla osób poszkodowanych w zdarzeniu, Poinformujemy o jego numerze na portalu miejskim.

 


Aktualzacja 16:05

10 1600 1462 1016 7846 2000 0019
Zbiórka dla pogorzelców - ul. Jeleniogórska 18
 

AKTUALIZACJA KOMUNIKATU (20.11.2019.godz. 12:26):

Dzisiaj, tj. 20 listopada 2019 r., pierwsze rodziny poszkodowane w zdarzeniu przy ul. Jeleniogórskiej 18, otrzymały wsparcie finansowe.


 

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 5994

Powrót