Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

Opublikowano: 26-11-2019
W dniu 25 listopada burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga, sekretarz miasta Sabina Cebula wraz z pracownikami odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Wizyta w schronisku miała na celu poznanie zasad funkcjonowania obiektu, kosztów i warunków powstania tego typu placówki.

Obiekt w Świdnicy działa od 1 stycznia 2017 r. i jest miejscem nowoczesnym, dostosowanym do najnowszych standardów. Schronisko jest wyposażone w ogrzewane boksy dla psów, przestronne pomieszczenia dla kotów, miejsca pracy dla lekarza weterynarii oraz pomieszczenia biurowo-administracyjne. W schronisku przebywa na stałe czterdzieści psów i około 25 kotów. Schronisko przykłada dużą wagę do utrzymania bardzo dobrych warunków dla swych podopiecznych.

Na tą chwilę w Gminie Świebodzice nie ma schroniska dla zwierząt, co nie zmienia faktu, że otacza się je opieką. W Świebodzicach funkcjonuje Program Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt. Program obejmuje realizację następujących zadań: zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku, sprawowanie opieki nad kotami wolno żyjącymi, współpracę ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących, pomoc w dokarmianiu kotów, pomoc w przetrwaniu kotów w trudnych warunkach atmosferycznych, zapewnienie kotom wolno żyjącym niezbędnej pomocy weterynaryjnej, zapewnienie i pokrywanie kosztów sterylizacji i kastracji, zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom poszkodowanym w wyniku zdarzeń drogowych. Na realizację zadań objętych programem Gmina Świebodzice przeznaczyła w budżecie na 2019 r. kwotę 134 500,00 zł.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1689

Powrót