Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie zespołu Akord podczas występu

Sukcesy zespołu "Akord"

Opublikowano: 23-12-2019
Zespół "Akord" z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pod kierownictwem Aleksanrda Jermakowa i pod opieką instruktora śpiewu Patrycji Stępień-Pełechacz, uczestniczył ostatnio w dwóch festiwalach.

W październiku chór brał udział w "XIII Dolnośląskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Seniorów", którego organizatorem był Zarząd Rejonowy PZERiI w Jeleniej Górze. Podczas występów zostało przesłuchanych blisko 30 zespołów, liczących w sumie około 400 wykonawców. Jury w którego skład wchodzili doświadczeni muzycy z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, oceniało artystów w kilku kategoriach: muzycznej, instrumentalnej, tanecznej oraz solista. Zaszczytne I miejsce za choreografię, zdobył zespół "Akord". Zwieńczeniem przeglądu były występy nagrodzonych zespołów na uroczystej gali w Zdrojowym Teatrze Animacji w Cieplicach.

W listopadzie Zespół "Akord" wystąpił na XXI Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Żarowie. Do konkursu tego, również przystąpiło wiele zespołów: ludowych i chóralnych, w tym także soliści z terenu Dolnego Śląska. Po kilkudniowych przesłuchaniach w różnych kategoriach, jury wyłoniło zwycięzców, wśród których zespół "Akord" zajął wysokie II miejsce. Nagrodę dla zespołu wręczył burmistrz Żarowa Leszek Michalak.

Na koncercie galowym, który odbył się 11 listopada, wystąpiły wszystkie nagrodzone zespoły. Występy laureatów odbyły się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żarowie, a podziwiać je mogli mieszkańcy Żarowa i okolicznych miast.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1817

Powrót