Dzień Kultur Świata w świebodzickim LO | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupy osób w sali gimnastycznej.

Dzień Kultur Świata w świebodzickim LO

Opublikowano: 03-01-2020
Dzień Kultur Świata odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach po raz pierwszy. Uroczystość ta miała miejsce 18 grudnia, a jej celem było promowanie tradycji, kultur i historii wybranych krajów świata, a jednocześnie nawiązywała do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie Liceum, a także zaproszeni goście ze Szkół Podstawowych nr 2, 3 i 4 wzięli udział w barwnym korowodzie, w którym zaprezentowali przygotowane przez siebie tradycyjne stroje wybranych krajów świata, a także udekorowali stoiska, na których serwowali potrawy i słodkości bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Każdy uczestnik naszej uroczystości mógł spróbować pysznych dań z Ukrainy, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Polski, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Grecji, Francji i Wielkiej Brytanii. Niewątpliwą atrakcją okazały się występy uczniów naszego Liceum oraz zaproszonych gości, którzy wprowadzili nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, śpiewając znane kolędy i piosenki świąteczne w różnych językach.

Wszyscy artyści spisali się świetnie i porwali publiczność do wspólnej zabawy.

I miejsce w kategorii piosenka świąteczna zajęła Karolina Siodlarz ze Szkoły Podstawowej nr 3, II miejsce zajęła Klaudia Wysoczańska z LO , a III miejsce Wiktoria Burek ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Podczas imprezy został też rozstrzygnięty konkurs na najładniejsze kartki świąteczne i ozdoby choinkowe: I miejsce w kategorii „Najładniejsza kartka świąteczna” zajęła Julia Gajek z LO Świebodzice, II miejsce Olaf Lepiarz ze SP nr 4, III miejsce zajęła Julia Lewandowska z LO.

I miejsce w kategorii „Najładniejsza ozdoba świąteczna” zdobył Jakub Bednarek, II miejsce– Karolina Paź i III miejsce - Ola Kołakowska. Wszyscy uczniowie są z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach.

Konkurs na najładniejszy strój, najlepiej przygotowaną potrawę i deser wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2, II miejsce zajęła klasa 1ap z LO, a 3 miejsce – klasa 1bp z LO.

Dzień Kultur Świata w LO okazał się wspaniałą okazją do integracji uczniów świebodzickich szkół, prezentacji różnorodnych talentów, umiejętności i wiedzy, a przede wszystkim stanowił świetną rozrywkę i alternatywę dla monotonii szkolnej codzienności.

Dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców LO w Świebodzicach oraz firmie Śnieżka ZPC fundatorowi słodkości.

Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy za wspólną zabawę.

Autor: LO w Swiebodzicach

Liczba wyświetleń: 2020

Powrót