Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w olimpiadach przedmiotowych | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupki uczniów

Sukces uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach w olimpiadach przedmiotowych

Opublikowano: 03-02-2020
Uczniowie świebodzickiego liceum chętnie biorą udział w różnych konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności zmagania humanistyczne.


Dnia 28.01.2020r. organizatorzy podali wyniki uczniów, biorących udział w następujących olimpiadach:
Aleksandra Kołakowska i Szymon Okińczyc zajęli III miejsce w VI edycji Olimpiady Ogólnopolskiej z Języka Polskiego pt. ,,Życie i twórczość Adama Mickiewicza (jest to miejsce zajęte w Polsce na 318 uczniów); w tej samej olimpiadzie piąte miejsce zajęły Kinga Szymańska i Anita Janiszewska, dziewiąte miejsce należy ex aequo do Konrada Konisiewicza i Danieli Pyk. W pierwszej dwudziestce znaleźli się jeszcze: Julia Galimska, Agata Turlejska i Krzysztof Kupiec.

Z kolei w Olimpiadzie Ogólnopolskiej z Mitologii Skandynawskiej uczniowie świebodzickiego LO na 174 uczniów w Polsce uplasowali się na 7. miejscu- Agata Turlejska, 11-tym- Klaudia Wysoczańska i Szymon Okińczyc, 13.- Krzysztof Kupiec.

A w Olimpiadzie Ogólnopolskiej z Mitologii Greckiej i Rzymskiej sukcesem może pochwalić się Oliwia Rydzyk – 7. miejsce na 844 uczniów w Polsce, 9. miejsce- Szymon Okińczyc, 19.miejsce- Julia Galimska oraz 29.- Mirela Boguś.

Wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza finalistom, w imieniu dyrektor szkoły oraz nauczycieli serdecznie gratulujmy sukcesu. Życzymy dalszych spektakularnych występów i wysokich miejsc w różnego rodzaju zmaganiach humanistycznych.

 

Autor: Liceum Ogólnokształcące w Świebodzicach, Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1746

Powrót