Piękny jubileusz 100-lecia urodzin mieszkańca Świebodzic. | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Na zdjęciu widać Burmistrza ściskającego dłoń jublantowi

Piękny jubileusz 100-lecia urodzin mieszkańca Świebodzic.

Opublikowano: 03-02-2020
W sobotę (1 lutego) swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec Świebodzic, pan Alfons Daszkiewicz. Z tej wyjątkowej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste, rodzinne spotkanie. Burmistrz miasta Paweł Ozga i kierownik USC Aleksandra Szymecka złożyli Panu Alfonsowi serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty i upominki.

Jak wspomina Jubilat, żołnierz Armii Krajowej, ważne w jego życiu były lata spędzone w służbie kraju podczas II wojny światowej. Od 1992 roku jest członkiem Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu Wałbrzych oraz członkiem jednej z Komisji przy Zarządzie Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Dnia 24 września 2017 roku został członkiem Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W lipcu 2017 roku został awansowany na majora. Pan Alfons otrzymał wiele odznaczeń: Medal „PRO MEMORIA” za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków, Odznakę Honorową Złotą Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego oraz Kombatancki Krzyż Zwycięstwa.

Szanowny Jubilat jest mieszkańcem Świebodzic od 1956 roku, gdy został służbowo przeniesiony do Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Silena”. W swoim długim życiu doczekał się córki Małgorzaty, dwóch wnuków: Krzysztofa i Grzegorza oraz czwórki prawnuków: Piotra, Sebastiana, Filipa i Zuzanny. Pan Alfons cieszy się znakomitą kondycją, pogodą ducha, a w życiu rodzinnym harmonią, miłością i poszanowaniem.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu, życzymy Panu Alfonsowi zdrowia i wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia w otoczeniu rodziny.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2422

Powrót