Piękny jubileusz 100-lecia urodzin mieszkańca Świebodzic. | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Piękny jubileusz 100-lecia urodzin mieszkańca Świebodzic.

Opublikowano: 03-02-2020
W sobotę (1 lutego) swoje setne urodziny obchodził mieszkaniec Świebodzic, pan Alfons Daszkiewicz. Z tej wyjątkowej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste, rodzinne spotkanie. Burmistrz miasta Paweł Ozga i kierownik USC Aleksandra Szymecka złożyli Panu Alfonsowi serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiaty i upominki.

Jak wspomina Jubilat, żołnierz Armii Krajowej, ważne w jego życiu były lata spędzone w służbie kraju podczas II wojny światowej. Od 1992 roku jest członkiem Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej obwodu Wałbrzych oraz członkiem jednej z Komisji przy Zarządzie Okręgu Dolnośląskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Dnia 24 września 2017 roku został członkiem Korpusu Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. W lipcu 2017 roku został awansowany na majora. Pan Alfons otrzymał wiele odznaczeń: Medal „PRO MEMORIA” za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu, Srebrną Odznakę Honorową za Zasługi dla Związku Sybiraków, Odznakę Honorową Złotą Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego oraz Kombatancki Krzyż Zwycięstwa.

Szanowny Jubilat jest mieszkańcem Świebodzic od 1956 roku, gdy został służbowo przeniesiony do Zakładów Przemysłu Lniarskiego „Silena”. W swoim długim życiu doczekał się córki Małgorzaty, dwóch wnuków: Krzysztofa i Grzegorza oraz czwórki prawnuków: Piotra, Sebastiana, Filipa i Zuzanny. Pan Alfons cieszy się znakomitą kondycją, pogodą ducha, a w życiu rodzinnym harmonią, miłością i poszanowaniem.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu, życzymy Panu Alfonsowi zdrowia i wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia w otoczeniu rodziny.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 913

Powrót