XIX Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pn. „Wreszcie wiosna”. | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

XIX Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych pn. „Wreszcie wiosna”.

Opublikowano: 07-02-2020
W środę, 5 lutego, w Miejskim Domu Kultury odbył się XIX Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych. Tematem tegorocznego konkursu było hasło "Wreszcie wiosna".

Konkurs otworzyła ciepłym słowem dyrektor Zespołu Szkól Specjalnych w Świebodzicach Ewa Jańczak. Powitani zostali przybyli goście: sekretarz miasta Sabina Cebula, radna Powiatu Świdnickiego Małgorzata Daszkiewicz, radna Zofia Marek, prezes ZNP Urszula Kruczek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach Teresa Walczak Jusiel, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Strzegomiu Małgorzata Zaremba, siostra dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Świebodzicach Monika Wijas, z Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy Katarzyna Gołąbek i Weronika Hyla, z Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach Irena Horbaczewska, dyrektor MDK Katarzyna Woźniak oraz członkinie jury: Alicja Głąb i Teresa Kożuchowicz.

W konkursie uczestniczyło wiele placówek m.in.:

  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy ze Strzegomia

  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy ze Świebodzic

  • Warsztaty Terapii Zajęciowej ze Świdnicy

  • Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych ze Świdnicy

  • Przedszkole Samorządowe Nr 17 Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi z Wałbrzycha

  • Przedszkole Specjalne nr 7 ze Strzegomia

  • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10 z Wałbrzycha

  • Szkoła Podstawowa nr 7 ze Świdnicy

  • Zespół Szkół Integracyjnych ze Świebodzic

  • Szkoła Podstawowa nr 7 ze Świebodzic

  • Zespół Szkół Specjalnych ze Świebodzic

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Pilawy Górnej

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Dzierżoniowa

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Ząbkowic Śląskich

Całość z entuzjazmem prowadziła Małgorzata Nosal, która zachęcała zebranych do dopingowania uczestników. Podopieczni szkół i placówek kształcenia specjalnego oraz wychowankowie przedszkoli integracyjnych i specjalnych byli świetnie przygotowani, wzruszali zaangażowaniem i wspaniałą recytacją. Każdy występ był doskonale przygotowany i dopracowany.

Jury miało trudny wybór. Komisja w składzie: Teresa Walczak-Jusiel, Irena Horbaczewska, Alicja Głąb, Teresa Kożuchowicz, ostatecznie przyznała nagrody w siedmiu kategoriach.

Kategoria I

(klasy I - IV szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim)

I miejsce - Adam Klupsz z Wałbrzycha

II miejsce - Patrycja Gałka z Piławy Górnej

III miejsce - Alana Janeczko z Ząbkowic Śląskich

 

Kategoria II

(klasy V-VIII szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim)

I miejsce - Wiktoria Szarban z Ząbkowic Śląskich

II miejsce - Andżelika Błaszkiewicz z Wałbrzycha i Kamila Kuźniak z Dzierżoniowa

III miejsce - Nikodem Kwas ze Świdnicy

 

Kategoria III

(klas I - III szkoły branżowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim)

I miejsce - Leokadia Pośpiech z Dzierżoniowa

II miejsce - Paulina Wilk z Ząbkowic Śląskich

III miejsce - Weronika Mikołajczyk ze Świdnicy

 

Kategoria IV

(klas I - IV szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym)

 

I miejsce - Piotr Gil ze Świebodzic

II miejsce - Ksawery Stryjakowski z Dzierżoniowa

III miejsce - Ernest Michalik z Wałbrzycha

 

Kategoria V

(klas V - VIII szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym)

I miejsce - Sebastian Pozorski z Wałbrzycha

II miejsce - Jakub Nuckowski z Dzierżoniowa

III miejsce - Jakub Grzesik i Karolina Budziak ze Świebodzic

 

Kategoria VI

(uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, WTZ, DPS)

I miejsce - Kinga Nogacka ze Świdnicy

II miejsce - Joanna Mielniczuk ze Strzegomia

III miejsce - Klaudia Sieradzka z Dzierżoniowa

 

Kategoria VII

(wychowankowie przedszkoli integracyjnych i specjalnych)

I miejsce - Oliwia Konarska ze Strzegomia

 

Zostały wręczone nagrody specjalne ufundowane przez m.in.:

burmistrza Miasta Pawła Ozgę, Teresę Kożuchowicz i pozostałych sponsorów.

Wyróżnieni:

Andżelika Błaszkiewicz z Wałbrzycha

Jakub Grzesik ze Świebodzic

Paweł Suchy ze Świebodzic

Kinga Nogacka ze Świdnicy

 

Organizatorzy podziękowali nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i opiekunom za wielki wkład włożony w przygotowanie konkursu.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 594

Powrót