Ferie w Świebodzicach na półmetku | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Dwie dziewczynki w ławce

Ferie w Świebodzicach na półmetku

Opublikowano: 18-02-2020
Najmłodsi świebodziczanie rozpoczęli drugi tydzień ferii. Początek zimowej przerwy w nauce, upłynął w mieście pod znakiem rywalizacji sportowej, zapewnionej przez świebodzicki OSiR.

W ramach zajęć młodzi zawodnicy mogli rywalizować w rozgrywkach piłki nożnej i ręcznej, zagrać w kręgle oraz tenisa stołowego. Nie zabrakło również mocnych wrażeń. Tych z pewnością dostarczyła wystawa „Fascynujący świat pająków i skorpionów” zorganizowana przez Miejski Dom Kultury. Śmiałkowie nie tylko mogli obejrzeć wiele ciekawych okazów, usłyszeć ciekawostki dotyczące życia pajęczaków w ich naturalnym środowisku, ale również wziąć wybrany okaz na ręce. Młodzi miłośnicy literatury mieli okazję spotkać się z Agnieszką Tyszką. Popularna autorka książek dla dzieci odwiedziła świebodzicką bibliotekę i opowiedziała o swoim życiu, marzeniach i przygodzie z pisaniem. Ofertę zajęć edukacyjno-rozrywkowych dla swoich podopiecznych przygotowały również: Szkoły Podstawowe nr 2, nr 4 oraz Szkoła Podstawowa Integracyjna i Świetlica środowiskowa Tęczowa Gromada.

Ostatni tydzień ferii również obfituje w wiele ciekawych atrakcji. OSiR Świebodzice zaprasza na Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Kręglarski oraz Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w łucznictwie pod honorowym patronatem burmistrza miasta. W Miejskim Domu Kultury odbędą się kolejne zajęcia z cyklu „Zimowe zajęcia w MDK – z ekologią i śpiewem za pan brat!”. Miejska Biblioteka Publiczna proponuje młodym świebodziczanom udział w hiphopowych warsztatach muzycznych oraz zaprasza na przedstawienie Teatru Blaszany Bębenek „Kot w butach”.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 1164

Powrót