Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb na rozmytym tle

Budżet Gminy Świebodzice na rok 2020

Opublikowano: 27-02-2020
Szanowni Mieszkańcy, poniżej prezentujemy zestawienie budżetu Gminy Świebodzice na 2020 rok z podziałem na poszczególne etapy jego tworzenia.

Kolumna 2 poniższej tabeli zawiera wartości przedstawione w projekcie budżetu z dnia 15 listopada 2019 r., zaopiniowanego pozytywnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Projekt nie został przyjęty przez radnych Rady Miejskiej podczas sesji w dniu 23 stycznia.

Kolejna kolumna zawiera dane z ostatecznego projektu uchwały budżetowej przedstawionego radnym w dniu 31 stycznia, uwzględniającego zmiany zgłoszone w okresie międzysesyjnym. Pomimo dokonanych modyfikacji projekt nie został przyjęty.

W związku z powyższym w dniu 19 lutego, podczas posiedzenia Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w którym uczestniczył burmistrz miasta Paweł Ozga, podjęta została uchwała w sprawie ustalenia budżetu Gminy Świebodzice na rok 2020 (kolumna 4 tabeli). Z prezentowanego zestawienia wynika, że najwięcej środków zostało zdjętych z wydatków majątkowych, tj. 5 333 240,00 zł, które miały być przeznaczone na budowę m.in.: oświetlenia przejść dla pieszych na drogach publicznych, remontu wraz z przebudową budynków Szkoły Podstawowej nr 3, oświetlenia wraz z wymianą nawierzchni na boisku sportowym na os. Piastowskim, a także dopłaty do remontu bloku operacyjnego i wielu innych.

ZESTAWIENIE WERSJI BUDŻETU GMINY ŚWIEBODZICE NA 2020r.

Wydatki majątkowe i inwestycyjne.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2434

Powrót