Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Dobra Atmosfera

Opublikowano: 28-02-2020
W dniu 26 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach przy ul. Świdnickiej 13 zostało przeprowadzone szkolenie pn. „Dobra atmosfera w praktyce”.
Szkolenie było skierowane dla uczniów klas siódmych i ósmych, a dotyczyło poprawy jakości powietrza. Podczas spotkania w sposób obrazowy i bardzo przystępny wyjaśniono uczniom, jakie są skutki i przyczyny zanieczyszczeń powietrza, jak chronić się przed ich szkodliwym wpływem, czym smog różni się od kryzysu klimatycznego oraz jak skutecznie przeciwdziałać obu zagrożeniom. Szkolenie miało także na celu zbudowanie poczucia współodpowiedzialności za stan powietrza oraz prezentację konkretnych rozwiązań przynoszących korzyści ekologiczne i ekonomiczne. Uczniowie otrzymali także opracowania stanowiące kompendium wiedzy w zakresie zagadnień dotyczących zanieczyszczenia powietrza.
Tego samego dnia w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach zostało przeprowadzone szkolenie dla mieszkańców Świebodzic, które dotyczyło wyżej wymienionej tematyki.
Powyższe szkolenia zostały przeprowadzone przez Fundację Ekorozwoju z Wrocławia i wpisały się w cele Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2020 oraz Strategii Rozwoju Miasta Świebodzice na lata 2021 – 2027.
Autor: Wydział GNZ

Liczba wyświetleń: 468

Powrót