XI Etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie grupy uczestników konkursu

XI Etap międzyszkolnego konkursu języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Świebodzicach

Opublikowano: 11-03-2020
W środę, 4 marca 2020 r., nasze liceum już po raz jedenasty gościło uczniów okolicznych szkół podstawowych na potyczkach językowych w języku angielskim.

Sześć drużyn ze szkół podstawowych rywalizowało ze sobą w tej edycji, a wśród nich Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 4 ze Świebodzic, Szkoła Podstawowa nr 6 z Wałbrzycha, Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic oraz Szkoła Podstawowa z Bolkowa. Tradycyjnie w konkursie brali udział również uczniowie świebodzickiego liceum, którzy w pierwszej pisemnej turze uzyskali najwyższe wyniki.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 ze Świebodzic, drugie – Szkoła Podstawowa z Bolkowa i trzecie miejsce – Szkoła Podstawowa ze Starych Bogaczowic. W kategorii liceum pierwsze miejsce zajęła drużyna nr 2 w składzie: Julia Walkiewicz i Kamil Cichy, drugie miejsce zajęła drużyna nr 1 w składzie: Zuzanna Krzan i Tomasz Andrzejewski, a trzecie miejsce drużyna nr 3 – Joanna Stefańczyk i Wiktor Smoleń.

Przyznaliśmy również nagrodę dla najlepszego licealisty w 1- pisemnym etapie konkursu, otrzymał ją Tomasz Andrzejewski z klasy 1ag. Nagrodzona została także Anna Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach, która najlepiej napisała test w 1 etapie konkursu.

Atmosfera konkursu jak zwykle sprzyjała pozytywnym wrażeniom. Uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego i ogromnym poczuciem humoru. Oczywiście wszyscy uczniowie otrzymali nagrody za swoją pracę. Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców Liceum Ogólnokształcącego w Świebodzicach oraz wydawnictwom: OXFORD UNIVERISTY PRESS i MACMILLAN, które ufundowały nagrody książkowe i gadgety firmowe.

Dziękujemy sponsorom za wsparcie, nauczycielom Szkól Podstawowych – naszym dobrym już znajomym – za przygotowanie uczniów do konkursu oraz wszystkim uczniom za świetny występ.

 

Gratulujemy Wam wybitnych kompetencji językowych i życzymy wielu okazji do wykorzystania języka angielskiego w praktyce.

Autor: Organizatorzy konkursu Agnieszka Andruszków, Urszula Zyska

Liczba wyświetleń: 932

Powrót