Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

APEL do Mieszkańców miasta Świebodzice

Opublikowano: 19-03-2020

APEL do Mieszkańców miasta Świebodzice

W związku z istniejącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19 celem minimalizacji zakażeń apeluję do Mieszkańców miasta o:

 1. Przestrzeganie zasad profilaktyki przed zakażeniem koronawirusem ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego i dostępnych w środkach masowego przekazu, mediach społecznościowych, plakatach wywieszonych w miejscach publicznych itp.
 2. W miarę możliwości proszę o telefoniczne rejestrowanie się w przychodniach i poradniach zdrowia, aby zminimalizować pojawienie się dużych skupisk ludzi chorych w jednym miejscu. W najbliższym czasie zostaną przedstawione do publicznej wiadomości dodatkowe numery telefonów do rejestracji chorych po otrzymaniu ich od przychodni zdrowia.
 3. Rozważenie rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniach, gdzie występują duże skupiska ludzi.
 4. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem proszę w miarę możliwości nie kierować się do przychodni zdrowia, tylko powiadomić telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną.
 • tel.: 74 852 20 91 do godz. 15:00
 • tel.: 691 730 274 – całodobowo

lub w przypadku nasilonych objawów proszę dzwonić pod numer alarmowy 112 lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego (najbliższe oddziały):

 • Bolesławiec, Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Jeleniogórska 4, tel. 75/73 80 120,
 • Wałbrzych, Specjalistyczny Szpital im. dra Sokołowskiego, ul. Batorego 4, tel. 74/64 89 806,
 • Wrocław, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, ul. Chałubińskiego 2-2a, tel. 71/770 31 51,
 • Wrocław, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego 4, ul. Koszarowa, tel. 519 338 486
 1. Prosimy o zachowanie spokoju.

Z wyrazami szacunku

Burmistrz Miasta Świebodzice
Paweł Ozga

KORONAWIRUS powoduje gorączkę, kaszel, duszności, bóle mięśni i zmęczenie. Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania czy mówienia. Jak zapobiegać zakażeniu? Często myj ręce, używając mydła i wody. Kiedy kaszlesz Lub kichasz, zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają. Jeśli wracasz z regionu, gdzie występuje koronawirus masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom telefonicznie o tym stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Infolinia NFZ 800 190 590www.gov.pl/koronawirus

Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 855

Powrót