Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Burmistrza

Informacja od Burmistrza Miasta Pawła Ozgi

Opublikowano: 23-03-2020
Szanowni Mieszkańcy, Wszystkich nas poraziła informacja o kolejnym przypadku zarażenia koronawirusem COViD 19. Żyliśmy w nadziei, że być może pierwszy przypadek będzie ostatnim i epidemia będzie dla nas bardziej obecna w mediach niż na naszych ulicach i domach.

Stało się jednak inaczej. Dwoje świebodziczan zachorowało. Służby sanitarne zapewniają mnie, że dokładają wszelkich starań, by ewentualne ogniska zapalne wyeliminować, a ludzie z otoczenia chorych natychmiast objęci zostali kwarantanną.
Świebodziczanie, nie jesteśmy jednak bezsilni. Mamy wpływ na to, co się wydarzy. Jedną z podstawowych zasad, którą powinniśmy stosować, jest pozostawanie w domach. Im mniej mamy kontaktu z innymi ludźmi, tym mniej jesteśmy narażeni na zachorowanie. Wybór należy do nas. Postarajcie się zatrzymać dzieci w domach, niech nie wychodzą osoby starsze i o słabszym zdrowiu. System opieki w mieście działa dobrze. OPS jest do waszej dyspozycji w przypadkach trudnych i pomoże w dostawach jedzenia i produktów pierwszej potrzeby. Jestem pełen szacunku dla postawy i poświęcenia tych ludzi. W ostatnim czasie urząd zakupił 10 tysięcy maseczek ochronnych. Zostały rozdane do urzędów, miejskich spółek, właśnie do OPS. W piątek przed weekendem trafiły też do wszystkich kościołów w mieście, także do Kościoła Zielonoświątkowego i Świadków Jehowy. Jeśli potrzebujecie maseczki na swój doraźny użytek, dostaniecie ją w urzędzie (nie będziemy wydawali jednak większych ilości). Na potrzeby urzędów i miejskich placówek zabezpieczyliśmy również środki dezynfekcyjne. Podejmujemy też działania, by takie środki udostępnić w miejskich przestrzeniach, abyście mogli z nich korzystać i dezynfekować ręce, choć jak się domyślacie, nie jest wcale łatwe ich zdobycie.
Jeśli musicie wychodzić, stosujcie się do powszechnie znanych zasad. Nie gromadźcie się, zachowujcie dystans, myjcie ręce! Wszystkie sprawy, które możecie, załatwiajcie telefonicznie lub przez Internet. Pamiętajcie też o sąsiadach, osobach słabszych i starszych.
Osobom zarażonym życzę dużo zdrowia. Jeśli potrzebujecie pomocy, jestem do waszej dyspozycji. Drodzy Mieszkańcy, w tych trudnych chwilach duże znaczenie ma dla nas to, abyśmy byli solidarni i mądrzy. Życzę nam wszystkim dużo zdrowia.

 

Serdecznie Was pozdrawiam
Burmistrz Miasta Świebodzice
Paweł Ozga
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 2716

Powrót