Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Herb Gminy na rozmytym tle

Informacja dla przedsiębiorców

Opublikowano: 26-03-2020
Urząd Miejski w Świebodzicach informuje, że przedsiębiorcy, których działalność uległa zawieszeniu w związku ze stanem epidemicznym wywołanym przez koronawirusa mogą złożyć zmieniającą deklarację w sprawie wymiaru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zmieniającą deklarację, uwzględniającą ilość odpadów powstających na terenie danej nieruchomości w marcu, można przesyłać w terminie do 10 kwietnia za pośrednictwem poczty lub złożyć elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej eurzad.swiebodzice.pl.

Zaznaczamy, że z uwagi na zamknięcie urzędu dla bezpośredniej obsługi klientów możliwe jest również złożenie deklaracji poprzez jej umieszczenie w specjalnych urnach zlokalizowanych w pobliżu wejścia. Jednocześnie informujemy, że należność z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest kwotą za cały miesiąc, nie można w wyniku zawieszenia działalności w połowie danego miesiąca zmniejszyć opłaty o połowę.

W przypadku braku prowadzonej działalności gospodarczej w miesiącu kwietniu dla nieruchomości niezamieszkałych można złożyć deklarację obowiązującą od kwietnia na kwotę 0,00 zł w terminie do 10 maja br.

Informacji udziela Wydział Windykacji i Egzekucji pod nr telefonu 74 666 95 67.

Ikona pdfInstrukcja wypełniania deklaracji poprzez platformę eUrząd, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [810.53 KB]

Ikona pdfDruk deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [151.03 KB]

 

 

Autor: Wydział EW

Liczba wyświetleń: 1998

Powrót