Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Informacja dla przedsiębiorców

Opublikowano: 26-03-2020
Urząd Miejski w Świebodzicach informuje, że przedsiębiorcy, których działalność uległa zawieszeniu w związku ze stanem epidemicznym wywołanym przez koronawirusa mogą złożyć zmieniającą deklarację w sprawie wymiaru opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Zmieniającą deklarację, uwzględniającą ilość odpadów powstających na terenie danej nieruchomości w marcu, można przesyłać w terminie do 10 kwietnia za pośrednictwem poczty lub złożyć elektronicznie za pośrednictwem strony internetowej eurzad.swiebodzice.pl.

Zaznaczamy, że z uwagi na zamknięcie urzędu dla bezpośredniej obsługi klientów możliwe jest również złożenie deklaracji poprzez jej umieszczenie w specjalnych urnach zlokalizowanych w pobliżu wejścia. Jednocześnie informujemy, że należność z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest kwotą za cały miesiąc, nie można w wyniku zawieszenia działalności w połowie danego miesiąca zmniejszyć opłaty o połowę.

W przypadku braku prowadzonej działalności gospodarczej w miesiącu kwietniu dla nieruchomości niezamieszkałych można złożyć deklarację obowiązującą od kwietnia na kwotę 0,00 zł w terminie do 10 maja br.

Informacji udziela Wydział Windykacji i Egzekucji pod nr telefonu 74 666 95 67.

Instrukcja wypełniania deklaracji poprzez platformę eUrząd, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [810.53 KB]

Druk deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [151.03 KB]

 

 

Autor: Wydział EW

Liczba wyświetleń: 326

Powrót