Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Autobus

Informacja o przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego

Opublikowano: 26-03-2020
Szanowni Mieszkańcy, w związku z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. wprowadzającym ograniczenia w przemieszczaniu się środkami publicznego transportu zbiorowego informujemy, że w pojeździe w tym samym czasie, nie może przebywać więcej osób, niż wynosi połowa miejsc siedzących.
Stąd w pojazdach komunikacji publicznej w całej Polsce wprowadzono limity. Podróżować może tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących. W świebodzickich autobusach zamieszczone zostały informacje o dopuszczalnej liczbie pasażerów. ZGK Świebodzice Sp. z o.o. jako organizator publicznego transportu zbiorowego w naszym mieście prosi podróżnych o bezwzględne respektowanie ograniczeń.

Informujemy również, że linia prywatna na trasie Świdnica-Wałbrzych P.W.H.D. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe (Dyrda) od 18 marca wprowadziła  wakacyjny rozkład jazdy, a busy Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego DexTrans Sp. z o.o. kursują według rozkładu sobotniego.  Natomiast kursy linii 31A Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego „Świdnica”  Sp. z o.o. zostały zawieszone do odwołania.

Wszystkich podróżujących prosimy o zrozumienie i wspólną odpowiedzialność w tak trudnym dla nas wszystkich czasie.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2770

Powrót