Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Bieżące działania Straży Miejskiej

Opublikowano: 06-04-2020
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 31 marca w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 dokonywana jest dyslokacja patroli Straży Miejskiej zgodnie ze wskazaniami Komendanta Policji w Świebodzicach.

Organizowane są wspólne patrole Straży Miejskiej i Policji. Obecnie praca strażników skoncentrowana jest na realizowaniu działań związanych z weryfikacją wykonywania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

W dalszym ciągu strażnicy będą podejmować interwencje w przypadku rażących wykroczeń, na bieżąco odbierają telefony i  udzielają porad mieszkańcom dotyczących koronawirusa.

Z obserwacji Straży Miejskiej wynika, że mieszkańcy w większości dostosowują się do obostrzeń. Strażnicy apelują o to, aby respektować zachowanie odległości dwóch metrów, przestrzegać określonego sposobu przemieszczania się oraz unikać spotykania się. Straż Miejska na bieżąco monitoruje miejsca objęte zakazem przebywania, tj. Park Miejski, place zabaw, Warszawiankę.

 

Plik do pobrania  Rozporządzenie Wojewody

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 866

Powrót