Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Samochód straży miejskiej

Bieżące działania Straży Miejskiej

Opublikowano: 06-04-2020
Zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 31 marca w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 dokonywana jest dyslokacja patroli Straży Miejskiej zgodnie ze wskazaniami Komendanta Policji w Świebodzicach.

Organizowane są wspólne patrole Straży Miejskiej i Policji. Obecnie praca strażników skoncentrowana jest na realizowaniu działań związanych z weryfikacją wykonywania nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa powszechnie obowiązującego, związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19.

W dalszym ciągu strażnicy będą podejmować interwencje w przypadku rażących wykroczeń, na bieżąco odbierają telefony i  udzielają porad mieszkańcom dotyczących koronawirusa.

Z obserwacji Straży Miejskiej wynika, że mieszkańcy w większości dostosowują się do obostrzeń. Strażnicy apelują o to, aby respektować zachowanie odległości dwóch metrów, przestrzegać określonego sposobu przemieszczania się oraz unikać spotykania się. Straż Miejska na bieżąco monitoruje miejsca objęte zakazem przebywania, tj. Park Miejski, place zabaw, Warszawiankę.

 

Plik do pobrania  Rozporządzenie Wojewody

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2791

Powrót