Drukują przyłbice ochronne | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Dwie osoby za stołem przed nimi przyłbice

Drukują przyłbice ochronne

Opublikowano: 07-04-2020
We wtorek, 7 kwietnia, Ratusz odwiedził Damian Kłapiński, który wraz z Jakubem Gadeckim i Piotrem Żukowskim, są organizatorami społecznej akcji drukowania przyłbic ochronnych dla szpitali i placówek medycznych.

W okresie od 1 do 7 kwietnia wyprodukowali ich już 250 sztuk i zapowiadają, że to dopiero początek. Świebodziczanin spotkał się z burmistrzem miasta Pawłem Ozgą, któremu opowiedział o szczegółach akcji i aktualnym zapotrzebowaniu na sprzęt, a także przekazał 100 szt. przyłbic, które przekazane zostaną m.in. szpitalowi i straży miejskiej. Za pomoc w rozpowszechnieniu informacji o zbiórce prowadzonej przez nich na stronie zrzutka.pl/pdzbnm pod hasłem: „I Ty możesz pomóc uporać się z wirusem” oraz aby nagrodzić wpłaty od darczyńców ze Świebodzic, obiecali w zamian wyposażyć w przyłbice świebodzickie instytucje, które tego potrzebują. Burmistrz miasta podziękował za przekazane środki ochronne i wyraził pełne poparcie dla prowadzonej inicjatywy.

Wszystkie środki zgromadzone podczas zbiórki są wykorzystywane jedynie na zakup materiałów potrzebnych do dalszej produkcji. Według informacji przekazanych na spotkaniu przez inicjatora działań, obecny poziom dziennej produkcji przyłbic to 90 sztuk, jednak ilość ta już niedługo może zwiększyć się do nawet 120 szt./dobę. Ponadto organizatorzy akcji planują również rozpocząć produkcję gogli ochronnych dla medyków i służb. Całym sercem wspieramy ten szczytny cel i udostępniamy link do zbiórki: https://zrzutka.pl/pdzbnm. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji, bo każda wpłata jest na wagę złota, a razem możemy więcej.

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 2894

Powrót