Maseczki i książki dla świebodzickich seniorów | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-Urząd
Miasto i Gmina
Inwestycje
Turystyka
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Maseczki i książki dla świebodzickich seniorów

Opublikowano: 17-04-2020
W związku z zawieszeniem działalności Klubu Senior + w Świebodzicach Agata Koperska na co dzień zajmująca się organizacją pracy Klubu, postanowiła wesprzeć najstarszych mieszkańców naszego miasta i dostarcza im własnoręcznie uszyte maseczki ochronne, by mogli bezpiecznie wyjść z domu.

Maseczki w pierwszej kolejności trafiły do uczestników Klubu Seniora, a także innych osób, które dotychczas zgłosiły taką prośbę. Organizatorka akcji chce dotrzeć w szczególności do tych osób, które nie mają możliwości uzyskania takiej maseczki, gdyż korzystają wyłącznie z lokalnych osiedlowych sklepów, które w swej ofercie takowych nie posiadają. Uszytych zostało już ponad 200 sztuk i wszystkie zostały dostarczone pod drzwi. Potrzebne bawełniane tkaniny oraz gumki zakupione zostały z własnych środków, w czym pomogli pozostali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej. Maseczki szyte są na bieżąco, więc prosi się wszystkich o wyrozumiałość.

Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów Agata Koperska uruchomiła także akcję zbiórki książek dla Seniorów, którzy po zamknięciu biblioteki ucierpieli najbardziej. Przekazane przez darczyńców książki trafiają do Seniorów a po wznowieniu działalności Klubu zasilą Klubową biblioteczkę.

Autor: OPS

Liczba wyświetleń: 583

Powrót