Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności

Zdjęcie Burmistrza

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem COVID-19 w Świebodzicach

Opublikowano: 20-04-2020
Szanowni Mieszkańcy po trzech tygodniach spokoju i sukcesywnego zmniejszania się liczby osób objętych kwarantanną w mieście, otrzymałem dzisiaj smutną informację o dwóch nowych przypadkach choroby.
Zakażenie stwierdzono u kobiet ze Świebodzic, jednej młodej, drugiej w wieku średnim. Łącznie liczba potwierdzonych przypadków COVID-19 na terenie miasta wynosi 5, jednak dwie osoby pokonały już chorobę, a pozostali chorzy dzielnie walczą o powrót do zdrowia.
            W tych niełatwych dniach po raz kolejny apeluję do wszystkich Świebodziczan o przestrzeganie wprowadzonych zasad bezpieczeństwa, zachowywanie dystansu, a wręcz izolacji społecznej oraz używanie środków ochronnych w postaci maseczek oraz rękawiczek jednorazowych. Tylko świadome  i odpowiedzialne zachowanie wszystkich mieszkańców, może pomóc w pokonaniu epidemii w mieście.
            Chorym oraz ich rodzinom i bliskim życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Nam wszystkim zaś tego, aby była to ostatnia niepokojąca informacja, a kolejne były tylko pozytywne i napawające spokojem.
                                                                                             
Burmistrz Miasta Świebodzice
                                                                                  Paweł Ozga   
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 6224

Powrót