Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Już 18 wniosków

Opublikowano: 26-03-2018
Świebodziczanie składają dokumenty o udzielenie dotacji finansowej z budżetu gminy na wymianę pieców opalanych węglem. Z końcem lutego uruchomiony został w Świebodzicach program finansowego wsparcia zmiany systemu ogrzewania, mający na celu wyeliminowanie tradycyjnych kotłów c.o. opalanych paliwem stałym.
W tegorocznym budżecie Gmina Świebodzice przeznaczy na to 100.000 zł. Program przewidziany jest na trzy lata – w kolejnym roku będzie to 100.000 zł, w 2020 – 70.000 zł.

Uchwała w sprawie zasad i trybu postępowania przy udzielaniu dotacji celowej na dofinansowanie zadań inwestycyjnych, związanych z ograniczaniem niskiej emisji na terenie Gminy Świebodzice, zakłada dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania, opartego na paliwie stałym, na:

ogrzewanie gazowe

ogrzewanie elektryczne

olejowe

pompy ciepła.

Maksymalnie można otrzymać 3.000 zł.

Główną intencją przyjętych przepisów jest zachęcenie mieszkańców do likwidacji tradycyjnych pieców, opalanych węglem, groszkiem, itd. słowem wszystkim, co jest paliwem stałym. Warunkiem otrzymania dotacji jest likwidacja w mieszkaniu wszystkich źródeł ciepła, opartych na tym paliwie.

Wnioski będą przyjmowane do końca sierpnia. Wypłata dotacji następuje po rozliczeniu inwestycji – czyli po wykonaniu zmiany systemu ogrzewania.

Wniosek do pobrania znajduje się na stronie www.bip.swiebodzice.pl, w zakładce Ochrona Środowiska. Zachęcamy także do kontaktu z Wydziałem Ochrony Środowiska, tel. 74 666 98 15, ul. Stefana Żeromskiego 27, pok. Nr 3.


Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 152

Powrót