Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Telewizja internetowa
Telewizja Internetowa
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Jubileusz 20-lecia Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków

Opublikowano: 18-02-2019
W dniu 15 lutego 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Koło Miejskie w Świebodzicach obchodziło piękny jubileusz dwudziestolecia działalności. Z tej okazji zostało zorganizowane spotkanie, na którym obecni byli zaproszeni goście: burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga oraz zaprzyjaźniony ze związkiem Pan Bogusław Krzysztofowicz z zakładu pogrzebowego HADES, a także członkowie i sympatycy koła.

Pani Krystyna Michalska, prezes stowarzyszenia od początku jego funkcjonowania, zaprezentowała historię działalności na terenie miasta. Opowiadała o założycielach koła: Pani Janinie Dziuba, Pani Annie Kukli, Panu Janie Horodeckim i Pani dr Krystynie Wygodzie. W przeciągu dwóch dekad działalności organizacja zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem szkoleń dla osób chorych na cukrzycę, pomocą osobom leżącym, organizowaniem wyjazdów integracyjnych do muzeów, operetek, kina czy na warsztaty z robienia papieru.

Jak na jubileusz przystało nie odbyło się bez życzeń. Prezes życzyła wszystkim członkom dużo zdrowia, dobrych poziomów cukru i małej ilości nerwów. Burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga na ręce pani Krystyny Michalskiej przekazał kwiaty i gratulacje, dziękując za zaproszenie. Życzył zebranym dużo uśmiechu, zdrowia i jak najwięcej "życiowego cukru". Podkreślał również to, jak bardzo cieszy się z funkcjonowania stowarzyszenia w mieście.

Miłym akcentem spotkania było również przekazanie Pani Janinie Dziuba srebrnej przypinki. Pani Janina jest zaangażowana w działania podejmowane przez stowarzyszenie od dwudziestu lat. Natomiast medal za szczególne zasługi dla rozwoju Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków otrzymał wspierający organizacje Pan Bogusław Krzysztofowicz.

Gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy kolejnych lat działalności ukierunkowanej na pomoc diabetykom, a także dużo zdrowia.

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 506

Powrót