Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

To był świetny projekt

Opublikowano: 15-10-2019
W dniach 6-12 października w Świebodzicach przebywała młodzież z Niemiec, Francji, Finlandii i Bułgarii. Goście zza granicy przyjechali do naszego miasta w związku z realizowanym projektem Erasmus+, Songs of Joy, nad którego przebiegiem czuwała Szkoła Podstawowa nr 2.

32 osoby, w tym dwudziestu czterech nastolatków przebywało w domach uczniów z w.w szkoły. W tym czasie wszyscy, łącznie z uczniami z Polski zwiedzili Wrocław, Zamek Książ, wypoczywali w obiektach sportowo-rekreacyjnych w naszym mieście, złożyli wizytę burmistrzowi miasta Pawłowi Ozdze. Przez tydzień czasu młodzi poznawali kulturę i zwyczaje naszego kraju. Pięknym zwieńczeniem pobytu w Świebodzicach było podsumowanie tego czasu podczas zorganizowanej uroczystości w SP nr 2, w dniu 11 października.

To było bardzo dobrze przygotowane wydarzenie międzynarodowe, w którym uczestniczyli bardzo licznie rodzice, opiekunowie, zaproszeni goście: burmistrz miasta Paweł Ozga, zastępca burmistrza Mariusz Szafraniec, przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Pantal, radna Rady Miejskiej, przewodnicząca komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej Ewa Dziwosz, radny Rady Miejskiej Adam Tobiasz, dyrektorzy placówek oświatowych, dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyna Woźniak. Rolę gospodarzy tej uroczystości pełniły: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Teresa Walczak-Jusiel oraz zastępca Renata Kaczmarek.

Wydarzenie rozpoczęło się odtańczonym Polonezem, każdy kolejny punkt programu oklaskiwany był gromkimi brawami. Młodzież zaśpiewała hymn Unii Europejskiej w swoich ojczystych językach, ponadto prezentowane były umiejętności taneczne. Podczas tygodniowego pobytu nawiązały się nowe przyjaźnie, znajomości, młodzież bardzo się zintegrowała. Uroczystość wywołała na twarzach uczestników wiele uśmiechu i pozytywnej energii, nie zabrakło także łez, które było dowodem na to, że czas spędzony w Świebodzicach był wyjątkowy.

Na koniec uroczystości burmistrz miasta Świebodzice Paweł Ozga serdecznie pogratulował inicjatywy, był dumny z tego, że w Świebodzicach mógł gościć tak zdolną, sympatyczną i utalentowaną młodzież, a także z tego, że Szkoła Podstawowa nr 2 doskonale spisała się w roli organizatora pobytu. Miłą niespodzianką był moment, w którym wszyscy uczestnicy zostali obdarowani przez burmistrza miasta Pawła Ozgę oraz Panie dyrektorki okolicznościowymi koszulkami. Kolejne spotkanie w ramach projektu odbędzie się w naszym mieście partnerskim Waldbröl.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 756

Powrót