Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Kongres Turystyki, Spotkanie sieci PIM, Konferencja LOT AW

Opublikowano: 06-11-2019
Pracownicy Wydziału Promocji, Pozyskiwaniu Środków Finansowych i Strategii uczestniczyli w ostatnim czasie w kilku ważnych dla rozwoju miasta wydarzeniach.

W dniach 16-17 października w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbył się Kongres Turystyki Polskiej. Podczas dwudniowych prelekcji i warsztatów, można było poznać nie tylko sposoby prowadzenia skutecznych kampanii promocyjnych w mediach społecznościowych, ale również dobre praktyki i sposoby innych radzenia sobie z tzw. dziedzictwem niechcianym.

Kilka dni później w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie), zorganizowano spotkanie podsumowujące projekt Partnerskiej Inicjatywy Miast. Świebodzice wraz z Gdynią, Stalową Wolą, Hrubieszowem, Łosicami, Ostródą, Pabianicami, Przemyślem, Tomaszowem Lubelskim, Gryfinem i Malborkiem oraz liderem Katowicami tworzą w nim jedną z trzech sieci tematycznych Rewitalizacja. Pozostałe dwie to Mobilność Miejska i Jakość Powietrza. PIM to ważny projekt Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Ma na celu wymianę i promocję wiedzy pomiędzy miastami oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej. Jest prowadzony przy wsparciu Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. W czasie kilkudniowych warsztatów, przedstawiciele wszystkich sieci tematycznych, przedstawili wybrane Miejskie Inicjatywy Działania - dokumenty stanowiące kompendium wiedzy i dobrych praktyk na temat działań projektowych realizowanych w swoich miastach. Omówiony został również Plan Ulepszeń. PIM jest odpowiedzią na zgłaszaną przez miasta, potrzebę wymiany wiedzy i doświadczeń, między nimi oraz innymi podmiotami zaangażowanymi w kształtowanie i realizację polityki miejskiej.

W poniedziałek (28 października) w pobliskim Zamku Książ odbyła się konferencja turystyczna pt.: "Czesi, Niemcy i Chińczycy - czego sobie klient życzy? - jak wykorzystać potencjał turystów zagranicznych - głównie z Czech". Jednym z priorytetowych celów Gminy Świebodzice w najbliższych latach jest budowanie i rozwój funkcji turystycznych miasta. Ponieważ zagraniczni turyści stanowią duży odsetek podróżujących w naszym regionie, ważne jest, aby znać ich potrzeby i oczekiwania. Na podstawie uzyskanej podczas spotkania wiedzy, tworzone będą sukcesywnie, optymalne oferty turystyczne, ukierunkowane na pozyskanie odwiedzających zza granicy.

 

Autor: Wydział PS

Liczba wyświetleń: 264

Powrót