Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Kultura i oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Pomoc dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej

Opublikowano: 19-12-2019
Z informacji przekazanej od dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej Roberta Sysy wynika, że instytucja ta nie organizuje spotkania wigilijnego dla podopiecznych o najniższych dochodach.

Jak informuje dyrektor, podczas organizowanych w poprzednich latach spotkań wigilijnych frekwencja z roku na rok była diametralnie niższa. W 2017 r. w spotkaniu wzięło udział nieco ponad 100 osób, w 2018 r. około 50, natomiast w organizowanym w tym roku spotkaniu dla najuboższych z okazji Świąt Wielkanocnych w 2019 r. wzięło udział zaledwie 15 osób. Pracownicy socjalni bardzo dokładnie przeanalizowali ten temat. Podczas bezpośrednich rozmów z rodzinami ustalili, że podopieczni nie chcą uczestniczyć w spotkaniu wigilijnym. Udziałem w tej uroczystości było zainteresowanych tylko pięć osób. Dla wielu z nich uczestnictwo w takim spotkaniu wiąże się z krępującym uczuciem.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach przygotowuje pomoc dla najbiedniejszych mieszkańców naszego miasta w postaci produktów żywnościowych. W dniu 19 grudnia 2019 r. w godz. 10.30 – 13.00 przy ul. Świdnickiej 7 (plac MZN) wydane zostaną paczki z produktami żywnościowymi. W składzie paczki znajdą się: boczek wędzony parzony, kabanosy swojskie, szynka wędzona, szynka konserwowa, kiełbasa krakowska sucha, kiełbasa śląska. Wartość jednej paczki wynosi 130,20 zł.

 

Autor: Wydział PK

Liczba wyświetleń: 931

Powrót