Park przy ul. Jeleniogórskiej | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

TERENY ZIELONE - Aktualności

Park przy ul. Jeleniogórskiej

Z tygodnia na tydzień zmienia się wizerunek parku przy ul. Jeleniogórskiej realizowanego z unijnego projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców".

Prace zostały rozpoczęte pod koniec czerwca. Aktualnie są wykonywane korytowania pod ścieżki spacerowe oraz układanie krawężników z kostki. Ścieżki te oczywiście będą nawiązywać do historycznego systemu alejek. Jedna z nich będzie prowadzić do terenu Sali Królestwa Świadków Jehowy. Od skrzyżowania ulic Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej  powstanie chodnik, który ułatwi dojście do parku. Planowane jest również uporządkowanie zieleni m.in. wycięcie dwóch drzew nachylonych nad ul. Jeleniogórską, które zagrażają bezpieczeństwu. Podczas budowy planuje się także nowe nasadzenia drzew i krzewów w szczególności gatunków zieleni leśnej, które uzupełnią obecną kompozycję. Będzie to kolejny park w naszym mieście, gdzie będzie można spędzić wolny czas na łonie natury.
Przypominamy, że jest to teren budowy  i do momentu zakończenia wszystkich prac wstęp jest zabroniony.

 

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. "Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zieleni w celu poprawy jakości życia mieszkańców" nr POIS.02.05.00-00-0085/16

Oś priorytetowa II  Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Logotyp Unijny
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1852

Powrót