Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

TERENY ZIELONE - Aktualności

Tereny zielone – podpisana umowa

Pod koniec stycznia Gmina Świebodzice podpisała umowę z wykonawcą na potężne zadanie inwestycyjne, dotyczące rozwoju funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców.
Ponad 19 hektarów terenów zamieni się w zielone miejsca, pełne kwitnących krzewów, drzew, ławek i sportowej infrastruktury. Świebodzice – jako jedne z zaledwie siedmiu miast w całej Polsce – otrzymało na ten nowatorski projekt dofinansowanie unijne w wysokości ponad 3 mln zł. Wartość całego projektu to 7,5 mln zł. Będzie on realizowany w latach 2018-2019.

W bieżącym roku rozpoczną się prace na mniejszych obszarach – np. skwerze przy ul. Świdnickiej czy Wiejskiej, na boisku w Cierniach. Największe projekty –dotyczące m. in. stawu Warszawianka czy budowy placu sportowego na Osiedlu Piastowskim – zaplanowane są na rok przyszły.

- Koncepcja zakłada nie tylko rewitalizację istniejących terenów zielonych, ale także budowę nowych wraz z infrastrukturą rekreacyjną, służącą do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów. Przybędzie nam zieleni np. na osiedlach i niezagospodarowanych skwerach – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Wiem, że mieszkańcy Świebodzic są dumni z tego, że nasze miasto jest pełne zieleni, kwiatów; zauważają to także odwiedzający nas turyści. Ten projekt sprawi, że Świebodzice będą miały jeszcze więcej przyjaznych, zielonych miejsc, bo przewiduje nasadzenia prawie 400 szt. drzew i prawie 9 tys. krzewów. A to oznacza także lepszą jakość powietrza.

W ramach projektu powstaną zupełnie nowe obszary, ale odtworzone zostaną także historyczne miejsca, jak chociażby przystań kajakowe na stawie Warszawianka. Ten zakątek miasta odzyska swój dawny blask i przynależną mu funkcję rekreacyjną. Z kolei na Osiedlu Piastowskim pojawi się całkowita nowość: park sportowy m. in. z kortem tenisowym i fontannami płaskimi dla dzieci, zestawami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, itp.

Wykonawca opracowuje właśnie harmonogram prac. Mają się one rozpocząć wiosną.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Tak wygląda projekt parku sportowego na Osiedlu Piastowskim
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 3071

Powrót