Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

TERENY ZIELONE - Aktualności

Kolejne 3 miliony dla Świebodzic!

W czwartek, 30 marca 2017. r., w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz podpisał umowę na realizację projektu odnowy trenów zielonych w mieście. Gmina otrzymała na to wysoką dotację w wysokości ponad 3 mln zł.

„Rozwój funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w Gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców” – tak brzmi nazwa tego nowatorskiego projektu, obejmującego 19 hektarów terenu. Jest to 12 wytyczonych, na nowo zaprojektowanych obszarów, w tym przywrócenie do właściwej funkcji i rewitalizacja stawu Warszawianka, budowę Parku Sportowego na Osiedlu Piastowskim, odnowienie i zagospodarowanie skwerów przy ul. Świdnickiej i Wiejskiej, a także dawnego cmentarza na ul. Jeleniogórskiej. Przybędzie w naszym mieście wiele nowych, zielonych miejsc, w których będzie można wypoczywać i miło spędzić czas.

Logo Świebodzice poprawa jakości powietrza

Przypomnijmy, że świebodzicki projekt został doceniony jako jedyny, zgłoszony z Dolnego Śląska. Dofinansowanie dostało tylko 7 projektów w kraju. Umowę w imieniu Gminy Świebodzice podpisali: Burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Luiza Gass-Sokolska, Skarbnik Miasta.

W podpisaniu aktu z estrony NFOŚiGW uczestniczył Jarosław Roliński Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi oraz Joanna Gorbaszewicz, główny specjalista tego departamentu.

Pierwsze przetargi na realizację projektu ruszą już pod koniec kwietnia. W tym roku planowana jest rewitalizacja następujących terenów:

Skwer, ul. Świdnicka

Park Miejski

Trasa spacerowa, ul. Wiejska, wzdłuż rzeki Pełcznicy

Skwer przy. ul. Wiejskiej, naprzeciwko Śnieżki

Park Historyczny, ul. Łączna

Boisko Sportowe, Ciernie

* * *

To już prawdziwa lawina dotacji dla Gminy Świebodzice. W sumie samorząd otrzymał wparcie na 4 duże wnioski. 3 z nich zostały złożone do Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej i dotyczą: termomodernizacji, wdrażania tzw. niskiej emisji oraz ITC – budowy nowej platformy e-usług w gminie. Dotacja na tereny zielone została przyznana w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Łączna wartość tych czterech projektów to ponad 16 mln zł, wysokości dotacji dla Gminy Świebodzice – to ponad 12 mln zł.

 
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 1529

Powrót