Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY POWIĘKSZ ZMNIEJSZ KONTRAST bip
E-urząd
E-Urząd
Poradnik klienta
Poradnik klienta
Gospodarka komunalna
Gospodarka komunalna
Pomoc społeczna
Pomoc społeczna
Zapytaj Burmistrza
Zapytaj Burmistrza
Dokumenty
Ważne Dokumenty
Komunikacja miejska
Komunikacja Miejska
Oświata
Dokumenty
Organizacje pozarządowe
Film promocyjny
TV Internetowa, Film promocyjny
Fotogaleria
Fotogaleria
fundusze unijne
Fundusze Unijne i Krajowe
Aglomeracja
Aglomeracja Wałbrzyska
Teczka
Firmy i instytucje
Archiwum
Strona ARCHIWALNA

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Tereny zielone – podpisana umowa

Opublikowano: 08-02-2018
Pod koniec stycznia Gmina Świebodzice podpisała umowę z wykonawcą na potężne zadanie inwestycyjne, dotyczące rozwoju funkcji zdrowotnych i rekreacyjnych w gminie Świebodzice poprzez tworzenie i odnowienie terenów zielonych w celu poprawy jakości życia mieszkańców.
Ponad 19 hektarów terenów zamieni się w zielone miejsca, pełne kwitnących krzewów, drzew, ławek i sportowej infrastruktury. Świebodzice – jako jedne z zaledwie siedmiu miast w całej Polsce – otrzymało na ten nowatorski projekt dofinansowanie unijne w wysokości ponad 3 mln zł. Wartość całego projektu to 7,5 mln zł. Będzie on realizowany w latach 2018-2019.

W bieżącym roku rozpoczną się prace na mniejszych obszarach – np. skwerze przy ul. Świdnickiej czy Wiejskiej, na boisku w Cierniach. Największe projekty –dotyczące m. in. stawu Warszawianka czy budowy placu sportowego na Osiedlu Piastowskim – zaplanowane są na rok przyszły.

- Koncepcja zakłada nie tylko rewitalizację istniejących terenów zielonych, ale także budowę nowych wraz z infrastrukturą rekreacyjną, służącą do odpoczynku, spędzania wolnego czasu, uprawiania sportów. Przybędzie nam zieleni np. na osiedlach i niezagospodarowanych skwerach – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Wiem, że mieszkańcy Świebodzic są dumni z tego, że nasze miasto jest pełne zieleni, kwiatów; zauważają to także odwiedzający nas turyści. Ten projekt sprawi, że Świebodzice będą miały jeszcze więcej przyjaznych, zielonych miejsc, bo przewiduje nasadzenia prawie 400 szt. drzew i prawie 9 tys. krzewów. A to oznacza także lepszą jakość powietrza.

W ramach projektu powstaną zupełnie nowe obszary, ale odtworzone zostaną także historyczne miejsca, jak chociażby przystań kajakowe na stawie Warszawianka. Ten zakątek miasta odzyska swój dawny blask i przynależną mu funkcję rekreacyjną. Z kolei na Osiedlu Piastowskim pojawi się całkowita nowość: park sportowy m. in. z kortem tenisowym i fontannami płaskimi dla dzieci, zestawami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, itp.

Wykonawca opracowuje właśnie harmonogram prac. Mają się one rozpocząć wiosną.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy UM
w Świebodzicach
Tak wygląda projekt parku sportowego na Osiedlu Piastowskim
Autor: Urząd Miejski w Świebodzicach

Liczba wyświetleń: 215

Powrót