Program Nauka dla Ciebie – zajęcia online | Urząd Miejski w Świebodzicach

Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Aktualności oświatowe

Zdjęcie poziomy prostokąt. Widoczny fragment kuli ziemskiej i satelity widziany z przestrzeni kosmicznej.

Program Nauka dla Ciebie – zajęcia online

Opublikowano: 10-05-2021
W imieniu Centrum Nauki Kopernik przekazujemy informację o programie Nauka dla Ciebie, skierowanym do szkół. Jest to program realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik, udział w nim jest bezpłatny.

Kto zje kosmiczne pierogi?

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka literatura z naszym Układem Słonecznym? Uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy sami poszukają odpowiedzi na te pytania. Szkoła weźmie udział w wiosennej edycji zajęć e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Czym się różni Księżyc od księżyca?
Z nadejściem wiosny w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie ruszają nowe scenariusze zajęć online e-Planetobus. Już 13 maja, uczniowie i uczennice ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć będą księżyce. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Świdnicy będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-Laboratoria i e-Planetobus.


Wspólny Program Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą Nauka dla Ciebie finansowany jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki na podstawie umowy z dnia 6 marca 2020 r. Nr 1/CNK-NAUKOBUS/2020. W ramach Programu Nauka dla Ciebie realizowane są działania „Naukobus” i „Planetobus” oraz zajęcia online.

Formularz zgłoszeniowy dla szkół znajduje się pod adresem: https://naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/program-nauka-dla-ciebie-zajecia-online/

Autor: Centrum Nauki Kopernik/PK

Liczba wyświetleń: 303

Powrót