Zapraszamy do nowej formy kontaktu z Burmistrzem Miasta. Za pośrednictwem tej strony możecie zadać pytanie burmistrzowi Miasta Świebodzice. Należy je wpisać w oknie, które się wyświetla a następnie kliknąć na przycisk "WYŚLIJ". W ciągu maksymalnie 7 dni na tej stronie zamieszczona zostanie odpowiedź wraz z zadanym pytaniem tak, aby nie tylko osoba zainteresowana ale każdy mieszkaniec mógł się z nią zapoznać. Zadawane przez Państwa pytania niejednokrotnie wymagają sięgnięcia po materiały do różnych dokumentacji oraz baz danych i opracowania zebranych informacji, dlatego zastrzegamy sobie w takich wypadkach prawo do wydłużenia terminu udzielenia odpowiedzi. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kontaktu.
Szanowni Państwo, pytania do Burmistrza nie powinny zawierać sformułowań obraźliwych. Administrator systemu zastrzega sobie prawo do ich usuwania.
Za pomocą poniższego formularza mogą Państwo w prosty sposób wysłać do Nas wiadomośc e-mail.
Wszystkie pytania zawierające treści nawołujące do nienawiści; ksenofobiczne, rasistowskie, antysemickie, homofobiczne i jakiekolwiek inne godzące w dobre imię osób trzecich, będą ignorowane przez administratora strony oraz zgłaszane odpowiednim organom ścigania. Ponadto na pytania polityczne, dotyczące kamapanii wyborczej nie będą udzielane odpowiedzi i nie będą one publikowane.
PYTANIE: 2804 Imię/NICK: Aleksander
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Aleksandrze,
serdecznie zapraszam do nawiązania kontaktu z wydziałem Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej, tel. 74/ 666-95-30 celem umówienia spotkania i wysłuchania przez pracowników Pana propozycji.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE: 2803 Imię/NICK: Mieszkanka
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani,
na podstawie przekazanej przez Panią informacji trudno jest mi udzielić odpowiedzi, ponieważ nie jest wskazana lokalizacja. Uprzejmie proszę o kontakt w tej sprawie z wydziałem Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej, tel. 74/ 666-95-30.
PYTANIE: 2802 Imię/NICK: Zdzisław
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Zdzisławie,
uprzejmie informuję, że zanim złożyliśmy wnioski, to wybór zadań był bardzo dokładnie analizowany. Jeśli zapoznał się Pan z tymi zadaniami, to przyzna Pan, że są istotne dla naszych mieszkańców. Decyzja o przyznaniu środków finansowych bądź ich nieprzyznaniu należy do Rządu, a nie do Burmistrza czy Rady. To nie jest szukanie winnych, tylko stwierdzenie faktu. Gmina Świebodzice złożyła 3 projekty do III tury Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Były one rzetelnie i dobrze przygotowane i dotyczyły ważnych dla Mieszkańców inwestycji. Podobnie było podczas drugiego naboru, kiedy Świebodzice wnioskowały o wsparcie aż czterech projektów. Niestety środki nie zostały przyznane naszemu miastu. Taka sytuacja spotkała również wiele innych gmin z naszego regionu. Mimo starań nie udało nam się uzyskać wyjaśnienia, jakie było kryterium przyznawania dofinansowania i dlaczego świebodzickie projekty zostały odrzucone. Niezrozumiałym dla nas jest również nieujęcie Świebodzic w wykazie gmin mogących starać się o wsparcie dla gmin górskich, co zablokowało nam możliwość złożenia projektów, dzięki którym zwiększylibyśmy atrakcyjność turystyczną naszego miasta. Ze strony Gminy Świebodzice wszystkie przesłanki, aby otrzymać rządowe wsparcie, zostały w pełni spełnione.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE: 2801 Imię/NICK: Wanda
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Wando,
uprzejmie informuję, że we wspólnotach w kwestii podejmowania wiążących decyzji Gmina znajduje się na takiej samej pozycji jak właściciele lokali. Jednak staramy się na bieżąco przekazywać wszelkie interwencje naszych lokatorów do zarządców z prośbą o natychmiastową reakcję.
W sprawach prac wykonywanych w budynkach wspólnotowych, a także sposobu utrzymania porządku i czystości na częściach wspólnych, również decydują właściciele większością głosów w miarę posiadanych środków finansowych. W przypadku nagminnego zaniedbywania obowiązków przez zarządcę budynku, właściciele lokali mają prawo podjąć uchwałę o wypowiedzeniu zarządu i wyborze nowego zarządcy.
PYTANIE: 2800 Imię/NICK: Michał z Mokrzeszowa
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Michale,
uprzejmie informuję, że ewentualne przyłączenie Mokrzeszowa do Gminy Świebodzice to proces długotrwały. Wymagane jest przyjęcie uchwały przez Rady Gmin, obszerne konsultacje z mieszkańcami, może się też odbyć w tej sprawie referendum lokalne.
Ponadto w przypadku podjęcia takiej decyzji wymagana jest zmiana granic Gminy Świebodzice i zmiana granic Gminy Wiejskiej Świdnica. Konieczne jest również uzyskanie decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zapraszam na rozmowę w tej sprawie,
tel. 74/ 666 95 17.
PYTANIE: 2799 Imię/NICK: Jacek
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Jacku,
uprzejmie informuję, że ulica Jeleniogórska nie jest w zarządzie naszej gminy, jest drogą krajową i jej remont przeprowadzała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Remont ulicy Aleje Lipowe przeprowadzany jest w związku z pozyskaniem dotacji przez Gminę Świebodzice, o dotację na remont ulicy Kasztanowej również Gmina złożyła wniosek. Jeśli tylko pozyskamy środki niezwłocznie przystąpimy do remontu.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE: 2798 Imię/NICK: Andrzej
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Andrzeju,
poniżej przedstawiam wykaz rozstrzygnięć nadzorczych uchwał Rady Miejskiej.
W 2019 r. żadna z uchwała nie została uchylona, natomiast rozstrzygnięcia nadzorcze w 2020 r. przedstawiają się następująco:
W 2020 r. wpłynęły 4 rozstrzygnięcia nadzorcze, które dotyczyły w sumie 12 uchwał oraz jedno wezwanie Wojewody do usunięcia zapisu w Rocznym Programie Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego „Burmistrz powołuje komisję w skład, której wchodzą: po jednym radnym z każdego Klubu Radnych, jeden radny z radnych niezrzeszonych”.
20 stycznia 2020 r. – stwierdza nieważność uchwały Nr XX/134/2019 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 12 grudnia 2019 r. w sprawie Rocznego Programu Współpracy Gminy Świebodzice z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020.
31 stycznia 2020 r. – stwierdza nieważność uchwał Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 30 grudnia 2019 r.:
- Nr XXI/154/2019 w sprawie odwołania przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Świebodzicach,
- Nr XXI/155/2019 w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Świebodzicach,
- Nr XXI/156/2019 w sprawie odwołania przewodniczącego Komisji Gospodarki Mieszkaniowej Rady Miejskiej w Świebodzicach,
- Nr XXI/157/2019 w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Gospodarki Mieszkaniowej Rady Miejskiej w Świebodzicach,
- Nr XXI/158/2019 w sprawie odwołania przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Świebodzicach,
- Nr XXI/159/2019 w sprawie zmiany uchwały nr III/17/2018 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 14 grudnia 2018 r. w sprawie powołania komisji stałych Rady Miejskiej w Świebodzicach i określenia ich składu osobowego,
- Nr XXI/160/2019 w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Oświaty, Wychowania i Kultury,
- Nr XXI/161/2019 w sprawie wyboru przewodniczącego Komisji Zdrowia, Sportu i Pomocy Społecznej,
- Nr XXI/162/2019 w sprawie zmiany składu osobowego komisji stałych Rady Miejskiej w Świebodzicach.
2 lipca 2020 r. – stwierdza nieważność § 1. Ust. 3, § 3 pkt 2 i § 4 uchwały Nr XXIX/200/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 28 maja 2020 r. w sprawie wydawania przez Gminę Świebodzice czasopisma samorządowo-społecznego.
7 sierpnia 2020 r. – stwierdza nieważność tytułu oraz § 1 we fragmentach „tak, aby odbyło się to w ramach wewnątrz Urzędu, w ramach zatrudnienia przez Pracowników Urzędu Miejskiego w Świebodzicach” uchwały Nr XXX/106/2020 Rady Miejskiej w Świebodzicach z dnia 29 czerwca 2020 r. w sprawie przystąpienia Miasta Świebodzice do opracowania i zdrożenia „Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu”, tak, aby odbyło się to w ramach wewnątrz Urzędu, w ramach zatrudnienia przez pracowników Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
PYTANIE: 2797 Imię/NICK: Andrzej
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Andrzeju,
informuję, że o środki w ramach rozwoju dla gmin górskich mogły starać się jedynie miejscowości wymienione w załączniku nr 1 do Uchwały nr 6 Rady Ministrów z dnia 12 stycznia 2021 r. Niestety Gmina Świebodzice nie znalazła się w wykazie gmin objętych możliwością ubiegania się o środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin górskich. Jest to niezrozumiała dla nas sytuacja, ponieważ miasta takie jak Świdnica, Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, czy Stare Bogaczowice taką możliwość otrzymały.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE: 2796 Imię/NICK: Ania
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Aniu,
uprzejmie dziękuję za zgłoszenie, jednocześnie informuję, że zostały podjęte działania mające na celu wyeliminowanie wspomnianych zdarzeń. Powyższe miejsce zostanie objęte kontrolą przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz Policji w celu zlikwidowania zagrożeń tam występujących.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE: 2795 Imię/NICK: Edward
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Edwardzie,
z informacji uzyskanych od Zarządcy Nieruchomości firmy Prefekt wynika, że 30 marca 2021 roku została ponownie przeprowadzona wizja na budynku przy ul. Żeromskiego 4-4a. Został Pan poinformowany przez Prefekt, że samozamykacz został zamówiony przez wykonawcę i po świętach będzie montowany. Montaż nastąpi w terminie od 6 do 9 kwietnia, który jest uzależniony od dostawy towaru. Jeżeli chodzi o montaż domofonu zarządca oczekuje na oferty ( jeden właściciel zastanawia się na montażem wideodomofonu), po otrzymaniu oferty zostanie przygotowana uchwała i właściciele zdecydują oddając swój głos pod uchwałą.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2794: Imię/NICK: Artur
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Arturze,
uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz Policji codziennie podejmują interwencje w stosunku do osób popełniających wykroczenie polegające na nie zakrywaniu ust i nosa. Za powyższe wykroczenie grozi mandat karny w wysokości do 500 zł. W tym miejscu chciałbym zaapelować w trosce o dobro i zdrowie mieszkańców o zachowanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa, unikanie zatłoczonych miejsc. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie znacząco zmniejszyć transmisję wirusa SARS- CoV-2.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2793: Imię/NICK: Marta
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Marto,uprzejmie informuję, że w związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań związanych z pandemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami wtorkowe przyjęcia mieszkańców przez Burmistrza Miasta w Urzędzie Miejskim w Świebodzicach pozostają zawieszone. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników ograniczona została również bezpośrednia obsługa interesantów.
Przypominamy, że Mieszkańcy miasta mogą załatwić sprawy:
- telefonicznie;
- drogą elektroniczną: swiebodzice@swiebodzice.pl;
- poprzez platformę ePUAP;
- platforma e-urząd;
- wnioski i formularze dostępne są na stronie: https://www.bip.swiebodzice.pl/.
- 74 666-95-17;
- 74 666-95-18;
- 74 666-95-55.
Godziny pracy Urzędu:
poniedziałek, środa, czwartek: godz. 7:30-15:30;
wtorek: godz. 7:30-16:00;
piątek: godz. 7:30-15:00.
Godziny pracy kasy Urzędu Miejskiego:
poniedziałek-piątek: od godz.: 8:00 do godz.: 14:00.
PYTANIE 2792: Imię/NICK: Krzysztof
ODPOWIEDŹ:
Szanowny panie Krzysztofie,
dziękuję za zgłoszenie problemu, na podstawie uzyskanych informacji od komendanta Straży Miejskiej wynika, że wykroczenia, które popełniają kierujący pojazdami na terenie parkingu przy Wodnym Centrum Rekreacji są to wykroczenia dynamiczne w ruchu drogowym. Funkcjonariusze Straży Miejskiej w myśl obowiązujących przepisów prawa są upoważnieni do kontroli ruchu drogowego wobec kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów o zatrzymaniu pojazdów.
W momencie zgłaszania interwencji został Pan pouczony przez funkcjonariusza Straży Miejskiej o konieczności zgłoszenia przedmiotowej sprawy do Komisariatu Policji w Świebodzicach.
Mając na uwadze powyższe, jedynie Policja posiada kompetencje prawne, aby wyciągnąć konsekwencje wobec kierującego pojazdem który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym wprowadzając celowo pojazdów poślizg na zaśnieżonej lub oblodzonej nawierzchni. Ponadto informuję, że przy wjazdach na parking przy Wodnym Centrum Rekreacji jest ustawiony znak B – 5 który zakazuje wjazdu:
- samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
- ciągników samochodowych,
- pojazdów specjalnych i używanych do celów specjalnych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t,
- ciągników rolniczych,
- pojazdów wolnobieżnych
Zatem na teren parkingu w chwili obecnej dopuszczony jest wjazd podjazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2791: Imię/NICK: Piotr
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Piotrze,
uprzejmie informuję, że w tym roku nie ma zabezpieczonych środków w budżecie na budowę obwodnicy. Inwestycja jest wielomilionowa, więc jej budowa będzie trwała kilka lat, realnie całość nie będzie wybudowana szybciej niż w dwa, trzy lata. Gmina Świebodzice dnia 30.09.2020 r. złożyła 4 wnioski o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych, w tym jeden, który dotyczący budowy Małej Obwodnicy w rejonie Osiedla Piastowskiego wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową. Kwota wnioskowana dla tego zadania wynosiła 6 370 011,87 zł, a całkowity koszt inwestycji oszacowano na 7 962 514,84 zł. W grudniu 2020 r. Rząd opublikował listę samorządów, którym została przyznana dotacja, na ww. liście nie uwzględniono wniosków Gminy Świebodzice. W przypadku pojawienia się naborów dedykowanych inwestycjom drogowym zostanie złożony kolejny wniosek o dofinansowanie dla tego zadania.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2790: Imię/NICK: Mariusz
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Mariuszu,
uprzejmie informuję, że zgodnie z Regulaminem Programu Partnerskiego dla Jednostek Samorządu Terytorialnego gminy mogły przystąpić do programu do 30.11.2019 r. Celem programu były: współpraca pomiędzy inwestorem a gminą, usprawnienie procesu inwestycyjnego i eliminacja barier inwestycyjnych, komunikacja o prowadzonej inwestycji skierowana do mieszkańców, stały dostęp do informacji o postępach prac inwestycyjnych, uzyskanie dostępu do sieci szerokopasmowej i nowych technologii, budowa społeczeństwa informacyjnego, możliwość rozwoju e-usług, umacnianie wizerunku Jednostki Samorządu Terytorialnego jako przyjaznej dla inwestorów uwiarygodnione rekomendacją biznesu oraz specjalnym certyfikatem, możliwość pozyskania nowych inwestorów przez gminy, promocja gmin i możliwość zaprezentowania własnych dokonań oraz planów w materiale filmowym i informacjach medialnych, wzrost kompetencji mieszkańców, udział w specjalnie dedykowanych wydarzeniach promujących nowe rozwiązania technologiczne. Firma Orange Polska S. A. do tej pory przeprowadziła tylko jedną edycję programu, a z informacji dostępnych na stronie internetowej nie wynika, kiedy miałaby ruszyć kolejna. Podstawowymi kryteriami przynależności do Programu „Gmina otwarta na inwestycje” były: średnia dzienna opłata za zajęcie 1 m2 pasa drogowego dróg gminnych w związku z umieszczeniem infrastruktury telekomunikacyjnej wysokości nie większej niż 0,20 PLN, średnia opłata roczna za umieszczenie urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej za 1 m2 w drogach gminnych, z uwzględnieniem stawek za szerokie pasmo nie wyższa niż 20 PLN/rocznie, średni czas wydawania zgód oraz wszelkich pozwoleń związanych z inwestycjami nie dłuży niż 14 lub 30 dni, umieszczenie i utrzymywanie w czasie udziału w Programie informacji o realizowanej inwestycji. Wszystkie gminy, które spełniały w/w warunki otrzymywały certyfikat uprawniający do posługiwania się tytułem „Gmina otwarta na inwestycje”, statuetkę Programu oraz znaczniki informujące o nadaniu tytułu, a 6 gmin (po 3 z każdej kategorii), które zdobyły w okresie trwania Programu najwięcej punktów otrzymywały nagrody dodatkowe: statuetkę Laureata Programu (złotą, srebrną lub brązową), do wyboru: warsztaty dla dzieci z programowania, z bezpiecznego korzystania z Internetu, szkolenia dla dorosłych lub nauczycieli z nowych technologii, pokaz nowinek technologicznych; oraz dodatkowe inwestycje budowy sieci światłowodowej dla wybranego obszaru pod warunkiem udokumentowanego popytu oraz akceptacji budżetu przez operatora, a także promocję w mediach i zapewnienie gminom dostępu do sieci światłowodowej w siedzibie urzędu umożliwiającej świadczenie usług zgodnie z ofertą Organizatora oraz film promujący gminę i inwestycje lub ławeczkę interaktywną dla najlepszych JST w każdej z kategorii. Rada Miejska w Świebodzicach uchwałę w sprawie wprowadzenia nowych stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych, uwzględniających kryteria Programu podjęła w dniu 23.01.2020 r., tj. po terminie przewidzianym na przystąpienie. Jednocześnie nie wykluczam możliwości wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu, jeśli zostanie ogłoszona.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2789: Imię/NICK: Katarzyna M.
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Katarzyno,
informuję, że prezesem Dolnośląskiego Klubu Harbińczyka jest Pan Aleksander Jermakow. Siedziba Klubu znajduje się przy ul. Żeromskiego 13-15 w Świebodzicach, czynna jest w środy i soboty, w godz. od 9:00 do 12:00.
PYTANIE 2788: Imię/NICK: Magdalena
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Magdaleno,
uprzejmie informuję, że Gmina nie planuje ustawienia kolejnego znaku. Jest to droga gminna i nie jest nią prowadzony ruch tranzytowy, a jest w tej chwili ulicą tzw. ślepą. Uważam, iż wykluczenie również drugiej strony ulicy z możliwości postoju samochodów spowoduje duże utrudnienia z parkowaniem pojazdów w rejonie gęstej zabudowy mieszkaniowej. Wszelkie sprawy związane z organizacją ruchu prowadzi wydział Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego, tel. 74/666-95-31.
PYTANIE 2787: Imię/NICK: Anna
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Anno
informuję, że Gmina nie wydaje warunków przyłączenia do sieci na terenie naszej Gminy tylko Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świebodzicach, jednak spółka nie obsługuje Cieszowa.
PYTANIE 2786: Imię/NICK: Dorota
ODPOWIEDŹ:
Szanowna Pani Doroto,
zbiórka baterii prowadzona jest w ramach akcji EkoWalentynki. Jest to akcja ogólnopolska, w którą w tym roku włączyły się również Świebodzice. O dacie i godzinie prowadzenia akcji decydują organizatorzy i koordynatorzy regionalni. Jednak widząc jakim zainteresowaniem cieszy się inicjatywa, miasto rozważa ustawienie pojemników na elektrośmieci w kilku punktach na stale.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice
PYTANIE 2785: Imię/NICK: Andrzej
ODPOWIEDŹ:
Szanowny Panie Andrzeju,
faktycznie w ostatnich dniach, pojawiły się problemy z taborem autobusowym. Serwis autoryzowany Mercedesa nie może sobie poradzić skutecznie z usterką związaną z funkcjonowaniem wysuwanej platformy dla osób niepełnosprawnych. Dwa z czterech Mercedesów, które użytkuje spółka, przebywały jednocześnie w serwisie. W tym czasie również w autobusie zastępczym, wypożyczanym awaryjnie, pojawiły się kolejno dwie awarie. Skutkiem tego nastąpiły braki w kursowaniu autobusów na linii nr 0 lub nr 2. Taki zbieg okoliczności nie był do przewidzenia. Niemniej jednak zapewniam, że podejmujemy wszelkie niezbędne działania w celu zabezpieczenia ciągłości wykonywania przewozów dla Mieszkańców Świebodzic. Od piątku, tj. 5 lutego nie ma braków w kursach, a od soboty 6 lutego kursują po mieście tylko nasze pojazdy. Za powstałe niedogodności i utrudnienia pozostaje mi przeprosić naszych pasażerów.
Z wyrazami szacunku
Paweł Ozga
Burmistrz Miasta Świebodzice