Dzisiaj jest: r. Imieniny:

MAPA STRONY PRZEJDŹ DO TREŚCI bip
klawiatura i myszka
E-Urząd
Zdjęcie urzędu
Miasto i Gmina
Zdjęcie z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
Inwestycje
Zdjęcie murów
Turystyka

Informacje od NGO

zdjęcie grupowe

Relacja z Wyjazdu Integracyjnego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Świebodzice

Informację przekazała Prezes stowarzyszenia Krystyna Michalska.
Opublikowano: 16-07-2024
Czytaj dalej
zdjęcie grupowe

Z białą laską przez Wrocław

W imieniu Koła Miejskiego Polskiego Związku Niewidomych przekazujemy informację z wycieczki do Wrocławia.
Opublikowano: 02-10-2023
Czytaj dalej
Drużyna MKS SILESIA Świebodzice

Nowy Klub Sportowy w mieście

Od niedawna w Świebodzicach działa nowy klub sportowy – MKS SILESIA Świebodzice. Zarejestrowany w połowie września br. swoją nazwę i barwy zaczerpnął od pierwszego klubu sportowego, który powstał w Świebodzicach w 1911 roku i działał do roku 1945 r. - SV Silesia...
Opublikowano: 13-12-2022
Czytaj dalej
Logo PSD

Punkty pomocy dla chorych na cukrzycę z Ukrainy

W imieniu Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków informujemy, że wykup leków insulinowych dla chorych na cukrzycę obywateli Ukrainy, po okazaniu recepty oraz podaniu numeru PEESEL w możliwy jest w siedzibie koła w Świebodzicach:
Opublikowano: 07-10-2022
Czytaj dalej
Plakat konkursowy

Konkurs Mistrz Recyklingu i Przyjaciele

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym.
Opublikowano: 03-01-2022
Czytaj dalej
Na zdjęciu widać 5 osób stojących na tle  baneru Dolnośląski Klub Harbińczyka

„Polacy na Dalekim Wschodzie”

W piątek, 24 września w siedzibie Dolnośląskiego Klubu Harbińczyka odbyło się bardzo ciekawe spotkanie pn. Polacy na Dalekim Wschodzie.
Opublikowano: 27-09-2021
Czytaj dalej
NASZA WIKTORIA roku 20-go to podróż przez historię, tożsamość miejsca, ludzkie biografie, przez Dolny Śląsk, który od wieków gości walczących o wolność i niepodległość patriotów. W programie warsztaty historyczne, teatralne oraz międzypokoleniowy reportaż teatralny.

Warsztaty w ramach projektu „NASZA WIKTORIA ROKU 20 – TEGO”

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków jest współorganizatorem projektu „NASZA WIKTORIA ROKU 20 – TEGO” . Stowarzyszenie obejmuje cały Dolny Śląsk i nie tylko. Członkowie tego stowarzyszenia ze Świebodzic wezmą udział w projekcie fundacji ViaSalutis jako...
Opublikowano: 27-08-2020
Czytaj dalej
Zdjęcie grupowe uczestników

Dzieje się w organizacjach pozarządowych

W dniu 23 lipca w Starych Bogaczowicach odbyła się Spartakiada Polskiego Związku Niewidomych Koło Świebodzice. Spotkanie rozpoczęto od powitania i omówienia spraw bieżących oraz poczęstunkiem przy ognisku, nie zabrakło także słodkości. Następnie odbyły się...
Opublikowano: 28-07-2020
Czytaj dalej
logo Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów

Zespół "Akord" z PZERiI w Świebodzicach zdobył I-sze miejsce.

W dniach od 5,6,12,19 października 2019 roku Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze zorganizował " Senioralia" z okazji Miedzynarodowego Dnia Seniora, pn. XIII Dolnośląski Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów.
Opublikowano: 23-10-2019
Czytaj dalej
fot. Grupa j. niemieckiego

Listopad 2019 r. to ostatni z 7. egzaminów nauki języka angielskiego, niemieckiego jak również informatyki z Programu ALTAIR-2018

kursy prowadziła grupa ITPass/ - pozyskano środki z programu unijnego, który umożliwił członkom Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach, poznawanie języków obcych jak również umiejętności posługiwania się komputerem - min. komunikowania...
Opublikowano: 31-07-2019
Czytaj dalej

Informacje od NGO

„Klub Seniora

Opis obrazka: Klub Seniora zaprasza do bezpłatnego mierzenia ciśnienia krwi. Zarząd PZERil w Świebodzicach, ul.Żeromskiego 13-15 zaprasza członków naszego Stowarzyszenia jak również osoby niezrzeszone do nieodpłatnego mierzenia ciśnienia krwi. Mierznie ciśnienia krwi w każdy środę miesiąca w godz. 9:00-12:00

Zapraszamy

 


 

Historia
 
 

Opis dla obrazka: 70LAT POLSKIEGO TOWARZYSTWA NUMIZMATYCZNEGO we WROCŁAWIU 27.09.2019 r. 

Z okazji 70 — lecia Zorganizowanego Ruchu Numizmatycznego we Wrocławiu 27 września odbyło się spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, sympatyków oraz zaproszonych gości. Miejscem tych uroczystości była „Stara Plebania" Zakładu Naukowego im. Osolińskich. Przybyłych gości powitał Prezes Oddziału PTN we Wrocławiu Kazimierz Choraś. Następnie przekazał krótkie informacje na temat działalności Wrocławskiego Oddziału, do którego należą Koła w Kłodzku, Świebodzicach i Nysie. Prezes Zarządu Głównego PTN Przemysław Zięba wręczył dyplomy, medale pamiątkowe oraz odznaki 70 — lat Oddziału Wrocławskiego. Otrzymali je między innymi Kazimierz Chojnowski — Prezes Koła PTN w Świebodzicach oraz Stanisław Pawlak członek Zarządu tego Kola. K. Chojnowski dla Kola i Stanisław Pawlak odebrali przyznane przez ZG PTN Dyplomy za działalność przyczyniającą się do promocji rozwoju numizmatyki oraz popularyzacji ochrony zabytków numizmatycznych. Następnie prelekcję połączoną z pokazem slajdów na temat herbu Wrocławia wygłosił prof. Rościsław Żerelik, Dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie uświetnił koncert „Kapeli Sarmackiej" w wykonaniu absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu pt. „Piękno barokowej muzyki". Spotkanie zakończono zdjęciem pamiątkowym wszystkich uczestników jubileuszowych uroczystości we Wrocławiu. 

 


Historia

 Opis dla obrazka: W drugim dniu obchodów jubileuszu 28.09.2019 r. członkowie PTN uczestniczyli w wyjeździe do Kamiennej Góry i Krzeszowa. W Kamiennej Górze zwiedzili Muzeum Tkactwa gdzie pokazano również monety z tzw. Skarbu z Dębrznika (około 6500szt.) znalezionego przez rolnika w 1961 r na polu pobliżu Kamiennej Góry. Fragment monet pochodzących z XIV - XVI wieku eksponowano w gablotach. Kustosz muzeum Przemysław Burchardt niektóre monety zaprezentował na slajdach, na których pokazano również portrety władców, daty i mennice, w których zostały wybite. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Krzeszowa, gdzie zwiedzili „Europejską Perłę Baroku" Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Przybyłych bardzo serdecznie przywitał Kustosz, proboszcz ks. Marian Kopko. 

Zwiedziliśmy wszystkie zabytki Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie wyczerpująco omówione przez przewodnika: kościół św. Wojciecha, w Domu Opata plebanię, gdzie eksponowano ornaty, stare Księgi Mszalne i naczynia liturgiczne, wnętrze Bazyliki Mniejszej, jej wieżę strychy nad kopułami, podziemia kościoła klasztornego, Mauzoleum Piastów śląskich, w których znajdują się sarkofagi Mieszka I i Mieszka II — władców śląskich. 

 

Dyplom Wyróżnienie

 


Na zaproszenie Ambasadora ChRL Liu Guangyuana  w Warszawie 20 września 2019 roku prezes DKH Aleksander Jermakow uczestniczył na spotkaniu  /na terenie ambasady/ z okazji 70. rocznicy proklamacji ChRL . 

Na spotkaniu uczestniczyło wiele znanych medialnie osobistości: podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych pan Maciej Lang, Przewodniczący Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii w Sejmie RP pan Paweł Pudłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska pan Piotr Dziadzio, wiceprezydent m.st. Warszawy Robert Soszyński, wicemarszałek województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Sławomir Kopyść, wicemarszałek województwa łódzkiego pan Robert Baryła, a także przedstawiciele wszystkich misji dyplomatycznych w Polsce, chińskiej diaspory, chińskich przedsięb iorców i studentów.

PLIK DO POBRANIA:

logo pdfWIĘCEJ INFORMACJI, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.77 MB]

Ikona docWIĘCEJ INFORMACJI, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [1.58 MB]


 

 

 

 

Powrót